PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Cami İmamının Doktorlara Yazdığı Mektup Sosyal Medyada Takdir Topladı

Van Erciş’te görev yapan bir cami imamı, yaptığı inşaat nedeniyle oluşacak gürültü nedeniyle doktorların ikamet ettiği apartmana bir özür mektubu yazdı. Sosyal medyada büyük beğeni toplayan mektup, hekimlerin takdirini kazandı.

Gündem 18.10.2022, 19:22 Cansu Polat
Cami İmamının Doktorlara Yazdığı Mektup Sosyal Medyada Takdir Topladı

Van’ın Erciş ilçesinde çoğunlukla hekimlerin oturduğu bir apartmanda yaşayan doktor, apartmana asılan ve imam tarafından yazıldığı öğrenilen mektubu sosyal medya hesabından paylaştı.

İnşaat yaptırdığı öğrenilen bir cami imamı tarafından yazılan mektupta, doktorların oturduğu apartmanın yakınında gerçekleşecek gürültü nedeniyle verilecek rahatsızlık için özür dilendi.

İnceliği ve kibarlığı pek çok kişi tarafından övgüler alan mektuba gelen yorumlar arasında "Bu incelik karşısında hafta sonu bir tuğla da biz koyardık" yer aldı.

"Siz bizim baş tacımızsınız"

Cami imamının doktorlara yazdığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

Ben Büyük Hafız Cami imamı Mümtaz Tekce. Malumunuz yan tarafta kendi şahsıma bir ev yapmaya başladım. Mevsim sonbahar bir iki hafta içerisinde bitirmeye çalışacağız.

Siz doktorlar baş tacımızsınız. Öncelikle sizleri rahatsız ettiğim için haklarınızı helal edin. İşçiler cumartesi ve pazar çalışmasın demişsiniz. Ben de sizi rahatsız etmemeyi çok isterdim.

Ama önümüz kış, işçilerde emekçi insanlar. Böyle bir şansları yoktur. Sizden ricam bir iki hafta bizleri idare ediniz. Tekrardan sizler rahatsız ettiğimiz için sizden özür diliyorum. Size layık bir komşu olmak için elimden geleni yapacağım.

Her birinizin kapısını tek tek çalabilirdim. Ama ben bundan haya ettim.

Lütfen şikayetleriniz için beni arayın.

Yorumlar (3)
TEBRİK EDERİM KOMSİ 2 ay önce
TEBRİK EDERİM. İNCE BUR DÜŞÜNCE..KOMSULUK HAKKİ VAR NETİCEDE.
SEVGİLİ VE SAYGILI BİR TOPLUM OLABİLİRİZ.
Vatandaş 2 ay önce
Tamda egonuzu tatmin etmiş değerli Hz. Hekimlerimiz
DADAŞ 2 ay önce
İmam efendi, baştacı ettiğimiz o doktorların (bazıları) gelirleri az diye hastanelerde hasta bakmıyorlardı grev yapıyorlardı. Tamda egosu olanların, egosunu tatmin etmişsin.