PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Paylaşılan Videoyla İlgili Açıklama Yaptı

Doktorlar yemeğe gittikleri için 200’e yakın hasta mağdur ediliyor şeklinde sosyal medyada paylaşılan video ile ilgili Şehir Hastanesi Başhekimliği açıklama yaptı.

Gündem 16.07.2022, 07:24 Cansu Polat
Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Paylaşılan Videoyla İlgili Açıklama Yaptı

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi acil servisinde yaşandığı ileri sürülen olayda hekimlerin yemeğe gittikleri için hastalara bakılmadığı yönünde videolu paylaşım yapılmıştı.

Başhekimlik tarafından yapılan açıklamada hastane bilgi yönetim sisteminde oluşan bir saatlik arıza nedeniyle hasta birikmesi olduğu açıklandı.

Bu süre zarfında yeşil alanda hasta birikmesi olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"HBYS sisteminde arızaya yönelik çalışmalar devam ederken 'manuel' olarak acil hastalarımızın tüm işlemleri yürütülmüştür. 1 saat içinde sistemsel arıza giderilip HBYS üzerinden acil işleyişi normal akışına döndürülmüştür. Sağlık çalışanlarımızın işine olan saygısının sonucu olarak acil servisler, ameliyathaneler ve yoğun bakımlar gibi kesintisiz hizmet verilen alanlarda çalışanlarımız yemeklerini dönüşümlü yemektedir. Hekimler yemeğe gittiğinde hastalara bakılmıyor şeklinde paylaşılan video gerçeği yansıtmıyor."

Yorumlar (3)
Amele tipler 1 ay önce
Şunların neresi acil yahu ? Utanmadan acile gelmişler. Öyle canları tatlı, öyle rahat düşkünüler ki. Bir de kendilerini üstün hizmete layık, dünyaya çok katkılı falan sanıyorlar. Hollanda kraliyet ailesi minik prensleri, prensesleri. Ama örnek yanlış oldu, Avrupa'da insanlar dayanıklı, möt kası ağrıyan acile koşmaz.
. 1 ay önce
Bekleyeceksiniz. Aç mı kalsın doktor. Diğer doktor bakıyor zaten. Bankada 3saat para verecekler diye el pençe bekliyorsun.
sağlık memur Şefik 1 ay önce
acillerde yeşil alan uygulaması işlemiyor.Sağlık çalışanları tuvalet ve yemek ihtiyaçlarına gitmesin mi?Acilden katkı payını 100TL altında olmamalı,gereksiz insanlar acili işgal ediyorlar.
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?