Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çalışanlarının Ek Ödeme Eylemi Sürüyor!

Nisan ayından beri görevde oldukları Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde haziran-temmuz ek ödemelerini hiç alamayan, ağustos-eylül ayı ek ödemelerini ise eksik alabilen sağlık çalışanlarının eylemleri sürüyor.

Gündem 06.10.2020, 19:15 Güler Sağlam
Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çalışanlarının Ek Ödeme Eylemi Sürüyor!

Nisan ayından beri görevde oldukları hastanede haziran-temmuz ek ödemelerini hiç alamayan, ağustos-eylül ayı ek ödemelerini ise eksik alabilen sağlık çalışanları sorunun çözülmesi yönündeki taleplerini hastane yönetimine iletmiş ancak tatmin edici bir cevap alamamıştı.Geçmiş dönem alınamayan ek ödemeler için bir şey yapılamayacağını belirten hastane yöneticileri gelecek aylar için de bir güvence sunamamıştı. Bunun üzerine 5 Ekim 2020 Pazartesi günü hastane içinde kitlesel ve alkışlı bir protesto yürüyüşü yapılmıştı.Sağlık çalışanlarının protesto yürüyüşü 6 Ekim 2020, Salı günü de devam etti. Ancak hastane yönetimi çözüm üretmek ve sağlık çalışanlarının sesine kulak vermek yerine yürüyüşü engelleme çabası içine girdi.

TIKLAYIN


Hastane B Blok önünde toplanan 200’ü aşkın sağlık çalışanının hastane içinde yürüyüş yapmasına güvenlik elemanları engel oldu. Bunun üzerine hastanenin 500 metre ilerideki ana giriş kapısına alkışlarla yürüyen sağlık çalışanları burada bekleyen basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptılar.

Açıklamada; ek ödeme adaletsizliğine sessiz kalmayacaklarını, gelecek belirsizliğine teslim olmayacaklarını ve haklarını alana kadar eylemlere devam edeceklerini ifade ettiler. Yapılan açıklamanın ardından sağlık çalışanları alkışlı protestoyla dağıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
Vatan 4 ay önce
Devletimiz varolsun size bina yapıyor teknoloji getiriyor personelde veriyor e size yönetmek kalıyor onuda YÖNETEMiYORSUNUZ !!!
Aylardır size söylenmiş iletmişler talepleri öyle diyorlar. Madem para yok neden okadar insanı topladınız oraya. Madem topladınız o zaman planlama yapın kardeşim. İstanbulun iyi şekilde yönetilmediğinin sonucudur bunlar inşAllah yetkililer görüyordur.
SATILMIŞLARA BAK SEN 4 ay önce
İyi ki tarafın yok sahtekar basyağı devlete düşmansın sözlerinden gayet anlaşılıyor. Fitne için yalan yanlış iftiralar savurmuşsun. Aklınca insanlarda sana inansın istiyorsun. Taraf bulamayınca ve gerçekler zoruna gidince hakaretler ettiğine göre dinden ne anladığını da ortaya koymuş oldun
OHOOOO!!! 4 ay önce
Ülan salak sana İSLAM dan kim söz etti.Sen mi İslamın neferisin yada sana sempatik gelenler mi,sizin tekelinizde mi zannediyon sen binlerce yıllık İSLAM dinini,bırakın bu işleri Din dediğin Maneviyattır ve Yaradanla kul arasındadır bunun ticareti olmaz,derecesi miktarı ya da seviyesi Kimin kimden daha çok inandığına sen mi karar vereceksin idiot.Yanım yok,Tarafım yok yandaş değilim Partim,cemaatim,tarikatım,teşkilatım hatta bir sendikam bile yok.Kimseye minnetim Yok şükür.Yalnızca aklım ve vicdanım var o yüzden senin gibi trol dilinden konuşamıyorum hadi git kemik vaktin gelmiştir sahiplerin seni bekler!
SATILMIŞLARA BAK SEN 4 ay önce
@Satılmışsınız!!! Abd - Almanya - İngiltere'den seçimden sonra para almışlara bak sen :) Sahilleri talan etmiş yedi soylarına villalar yaptırmış her yeri soymuş soğana çevirmişler satılmış haberleri yok. Kendi yandaşları sahil bölgelerine oteller yapar ormanlık arazileri gasp eder ama onların tek derdi var Ak parti ve Erdoğan nefreti daha doğrusu İSLAM nefreti ....

Yemiyoruz Satılmışların sözüne de kanmıyoruz.
Satılmışsınız!!! 4 ay önce
Binayı Yandaş müteahhite hasta garanti karşılığı ver paralarını da $ bazında öde içlerine tıbbi cihaz ve malzemeleri de medikal firmalarından al doldur adamlara paralarını verme(Veririm de %60 indirim yaparsan Veririm yoksa vermem diye aba altından sopa göster) Çalışanlarda zaten köle Sağlık çalışanları çalıştır insanüstü bir güçle onlara da emeğinin karşılığını verme!
Ere böyle ülkeyi bende yönetirim valla.
İstanbul YÖNETİLEMİYOR Muş sanki diğer iller farklı?
Ülke yönetilemiyor Ülke!!!
Cahilsin 4 ay önce
Burda Devlet diye kastettiğin hükümet diye düşünüyorum zira evet binayı yapan ve içerisine tıbbi cihazları dolduran onlar ama tüm bunların kaynağı senin benim vergilerim.yani senin hükümetin cebinden yapmıyor bunları.Aslında son 5-10 seneye kadar böyleydi,Sonra ipin ucu kaçınca bizim vergiler keş para niye bunları böylesi harcayalım diye düşünüp aaa bizim zaten meşhur 5 müteahhit tayfası var AVM ciler!onlara hasta garantili hastaneler yaptıralım,içine de Dr,Dt,Hemşire,teknisyen biraz da memur dur dur 20-30 tane de imam serpiştirelim hastanenin farklı birimlerine tabiki de (yoksa liseleri hep imamhatip yaptık napacaz o kadar imamı boşta mı kalsınlar yazııkk ) böyle bişey olur mu Allah aşkına!
Sonra Tabipler hemşireler teknikerler çalışsın(modern köleler)üretsin bide ben bunlara afedersiniz kıçımdan PERFORMANS diye bişey uydurayım hastaneye kazandırdıkları paraya da çöküp borcu var buranın diye yandaş 5 müteahhitime veririm nolacak ki!Olayın özeti bu.
Bak ünlü düşünür @Vatan nick li çakma vatansever arkadaşım bir de İstanbul yönetilemiyooo diye subliminal Mesajlar vermek istemekte.Bunlar hep Belediyenin ve CEHAPE nin suçu di mi.ALLAH akıl fikir versin sizin gibilere!
OFAMAN 4 ay önce
Bilen bilmeyen öğrensin ona göre yorumlasın, yargılasın. Sağlıkçı maaşı, kategorisine göre değişmekle birlikte, maaş+sabit ek ödeme + nöbet+performans tan oluşur. Hepsini toplayınca da, insanların normal hayatlarını ancak idame ettirebilecek bir miktar çıkıyor. (Eğitim görevlileri ve özellikli işlem yapan branşlar çok iyi kazanıyor olabilir). Bunları duyanlar da sağlıkçı her ay 3-5 maaş alıyor diye düşünüyor. Doktor hariç hiçbir sağlıkçı öğretmen kadar polis kadar maaş alamıyor. Siz bu maaşın bir kısmını vermezseniz, sağlıkçıyı yoksulluk sınırına mahkum etmiş olursunuz. Sağlıkçılar hep baskı altında, hakaret-şiddet-mobing ne ararsanız var. İnsanlar maddi ve manevi olarak bitkin ve yorgun. Değil 4 ay, 1 ay maaşınızın yarısını alamadığınızı düşünün bakalım nasıl hissedersiniz...
Otlatan 4 ay önce
SAĞLIKÇI lakaplı arkadaşım bence sen Ottoman lakaplı gibi zır cahillere birşeyleri açıklamaya çalışıpta nefesini boş Yere harcama çünkü bunlar avantayla yaşamaya alıştırılmışlar senin gibi emek,hak,adalet,liyakat gibi kavramlarıN anlamlarını bilmek yerine sözlükte birer kelime olarak durmalarını yeğlerler.Ve ya işlerine gelmez Üç maymunu oynarlar.
SAĞLIKÇI 4 ay önce
Sayın ottoman. Kuşların kanadı var, uçarlar. Tavukların da kanadı var. Bu sonuca göre de tavukların uçması gerekir. İnsanlar zorlu eğitim ve sınavlardan geçerek o dediğiniz 10 milyon kişi içinde olmamak için uğraşıyorlar. Emeklerinin karşılığını almaları sizi baya üzmüş anlaşılan. Maaş mevzusuna gelince; kimse maaşının yarısının ödenmeyeceğini düşünerek bu işe başlamıyor. Kurduğun cümlelerle beyin hücrelerini acındırma!
Ottoman 4 ay önce
Şimdi siz bu işe girmeden önce hangi maaşı alacağınızı bilerek girdiniz. İnsanların idame ettirecekleri miktar dediğiniz rakamın 3/1 fiyatını alanda geçiniyor ve 10 milyon kişi bu miktarda alıyor. Bu sonuca göre Sağlıkçı yoksul olmaz kendini acındırma !
Gerçek 4 ay önce
Biz kaç senedir alamıyoruz. Ne idare, ne sendika, ne bakanlık. İdarecilerin dönerini de ortalamadan versen boyle olmaz emin olun.
Gürkan 4 ay önce
Bütün hastaneler de olması lazım. Yönetim her şeyin üç mislini alıyor bu adalet miiiiii
SANA TAVSİYEM BOL BOL OKU! 4 ay önce
“SATILMIŞLARA BAK SEN” Nicki ile yazan arkadaşa hitaben:
Partizanlıktan gözün kararmış yazık sana.Önce şunu öğreteyim sana DEVLET ve HÜKÜMET farklı Kavramlardır.Mesela;
DEVLET:TÜRK Devleti
HÜKÜMET: A Partisi hükümeti veya A-B Partileri koalisyonu Hükümeti vb...
Şuana kadar mesela yanlış hatırlamıyorsam 67 tane hükümet oldu hepsi gitti değişti.Biri gider diğeri gelir geçicidir bunlar isimler düşünceler siyasetler.Ama DEVLET baki kalır.
Ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR!
Kimse senin gibi taraf olmak zorunda değil önce bunu kavramanı öneririm,ayrıca mevcut yönetimlerin politikalarını beğenmeyince Yada eleştirince DEVLET düşmanı olmuyosun,sende eleştirebilirsin korkma.
Bu siteyi takip edip yorum yaptığına göre sağlık personeli olduğunu düşünmek istiyorum.ben öyleyim.Ben halimden yapılan haksızlıklardan muzdaribim.Sen memnunsan onu bilemem ama ben ve sağlıkçıların çok büyük bir yüzdesi durumlarından memnun değilse bence sen kendi değerlerini gözden geçirmelisin,bakış açını değiştirebilirsin.
SATILMIŞLARA BAK SEN 4 ay önce
Sana da sahibi yahudi şeytan uşağı murdoch 'ın kanalı fox'la başarılar dilerim. Biz neyin ne olduğunu 20 yıldır öğrendik benim gibi çoğunluk da görmüş olacak ki aralıksız seçiyor. Sizde saygı duymayı öğreneceksiniz. İftira ve yalanlarınızı da alın gidin ve saygı duyun. Ülkemizde gayet ferah ve refah düzeyi iyidir gözümüz görüyor. Sizin gibi batılılara inananlarda görmese de olur.
HADİ BAKALIM 4 ay önce
Sana o zaman Ahaber tadında yaşadığın hayatında başarılar dilerim.Umarım ilerde senin iftira,yalan yanlış dediğin konuların gerçek olduğunu anladığında “KANDIRILMIŞIZ” demezsin birileri gibi.Umarım ben yanılırım benim bilip gördüklerim yanlıştır çünkü aksi halde Ülkemin bir bataklığa sürüklenmesini istemem Allah korusun.Hadi selametle...
SATILMIŞLARA BAK SEN 4 ay önce
Ben gayette tarafım partizanım dava adamıyım. Senin gibi 3 kuruş alamadım diye muzdarip değilim. Pandemiden önce de sonrada aynı işi aynı maaşı alıyordum. Eleştirdiğim konular var elbet lakin sağlık konusu eleştirebilecek en son konulardandır. Son 5 yıldır devrim yaşandı. Ülkemin her yeri son teknolojik hastanelerle doldu. Eskiyi yaşayan biri olarak; senetlerle hastanelere borçlanır ilaç bulamaz ve sıra alamazdık. Şimdi tek tuşla istediğin güne randevu alınıyor dilediğin doktora muane oluyorsun. Her türlü film röntgen laboratuvar işlemleri en kısa şekilde yapılıyor. Bir çok dar gelirli ücretsiz yararlanıyor. Gss hizmeti ve yeşil kart sistemi bu hükümetin en iyi icraatları arasındadır. Asıl senin gibi kör olmadığım ve kalbim katılaşmadığım için şükürler olsun
SİNAN 4 ay önce
TÜM İSTANBUL EYLEME GEÇMELİ DALGA GEÇME NE DEMEK ANLASINLAR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?