PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanına Sürekli İşçilerin Memur Kadrosuna Geçirilmesi Soruldu!

Taşerondan kadroya alınan sürekli işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi konusu TBMM'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e soruldu.

Gündem 09.04.2022, 20:57 11.04.2022, 14:40 Cansu Polat
Çalışma Bakanına Sürekli İşçilerin Memur Kadrosuna Geçirilmesi Soruldu!

Niğde Milletvekili  Ömer Fethi GÜRER tarafından 29 Mart tarihli soru önergesinde T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Bilgin tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle sürekli işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi soruldu.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA 

Aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 96. ve 99. Maddeleri uyarınca T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Bilgin tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla. 29.03.2022 Ömer Fethi GÜRER /Niğde Milletvekili 

Kurumlarda aynı branşta hem sürekli işçi hem memur bulunmakta olup, diplomalı pozisyonlarda çalışan işçiler (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) branşlarında uzman olmalarına rağmen uygun pozisyonlarda değillerdir. 

1-Kamuda çalışan üniversite mezunu, diplomalı memur kadrolarına geçirilmesini düşünülmekte midir? 

2-Kamuda görev yapan işçilerden eğitim ve öğrenim koşulları uygun olanların kendi içlerinde görevde yükselmeleri için bir çalışma yapılmakta mıdır? 

Yorumlar (14)
Tanış taşeronlara değil, İŞSİZLERE çalışın. 1 ay önce
3-4 milyon insan arasından KPSS ile sıyrılıp alın teriyle kamuda memur olarak işe başlayanlar için değil de, BELEŞ kadro alan taşeronlar için uğraşmak da nedir ... Belediyeler ve diğer kamu kurumlarına doldurulmuş tanış taşeronlar için değil, üniversite mezunu İŞSİZLER için bir şeyler yapın da görelim.
Teknik Hizmet Sınıfı 1 ay önce
işçivekilim, peki kpssye de girmeleri gerekmiyormu ayni branjlardaki memur adaylarımızın.Görevde yükselmeye de gerek yok direk diplomali arkadaslarimizi diplomalarina uygun unvanlara atayınız.Sakın aynı memleketinde başlayanlar, baska ilde görmesin rotasyon yapilmasin.Ayni muameleyi kurslardan alinan belgelilerede uygulayinki ayrim olmasin diplomalilardan.Derece kademeleride eşitleyin tam olur.son aşama Mülakatta sizden olsun..
Fatih Aydın 1 ay önce
Yüzsüz torpilli,siyaset referanslı bedavacı iste bakalım isteyebildiğini hazır memleketin çivisi çıkmışken,yandaşlar şapur şupur ne bulduysa götürürken sende eksik kalma,senin sayın bakanın ve partisi sandığa gömülmeden.Utanmadan arlanmadan,haram helal demeden isteyin isteyebildiğiniz kadar...
Abc 1 ay önce
Meral ettimki bu sürekli işçiler kimler ki sınavsız rahat bi şekilde memleketlerinde hatta evlerine en yakın hastanede çalışıp şimdi de memur kadrosuna geçecekler kimm bunlar
Adalet Öldü 1 ay önce
Çoğu torpilli olduğu için hiç memurlukla filan uğraşmaya gerek yok.direkt her yere müdür, başkan olarak atasınlar.benim yeğenim de kpss'den 80 alsın, atanamasin.kimin umurunda.
enver 1 ay önce
ahaha inşAllah geçirilirler de hemşire 7.5 alırken onlar 10-11 almazlar :)
Yhs 1 ay önce
Yhs işinize gelene kadro verin yhs ne yaptı bu hükümete anlamadım oy kesinlikle yok
Memur aday adayı 1 ay önce
İnşAllah olur ya bıktım bu işçi kadrosundan ne hak var ne hukuk. Mental olarak bitiriyor beni inşAllah geçeriz
Teknisyen 1 ay önce
Memurun yapında, çoğunun işine son verilsin. Biliyorsunuz ki memurlar hiç bir siyasi partiye üye olamaz ve gelir getirici bir başka iş de çalışamazlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?