PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı Bilgin Sözleşmeliye Kadro Düzenlemesinin Kimleri Kapsadığını Açıkladı

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeli personele kadro çalışmaları ile ilgili bu hafta son toplantının yapılacağını belirterek kadro çalışmasının kimleri kapsadığını anlattı.

Gündem 25.10.2022, 13:13 25.10.2022, 17:18 Cansu Polat
Çalışma Bakanı Bilgin Sözleşmeliye Kadro Düzenlemesinin Kimleri Kapsadığını Açıkladı

Bu hafta yapılacak son toplantının ardından çalışmanın son şeklini alacağını ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, sözleşmeli personele kadronun kimleri kapsadığı sorusuna ise çalışmanın sadece 4/B’lileri kapsadığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sözleşmeli personel düzenlemesi ile ilgili A Para'ya özel açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin düzenlemenin bu hafta son şeklini alacağını söyledi.

"Erdoğan'a sunacağız"

Bakan Bilgin açıklamasında, "Çalışmayı biz kendi içimizde aşağı yukarı tamamladık. Bu hafta kendi aramızda özel bir toplantı yapacağız. Çalışmaya bu hafta son şeklini vereceğiz. Çalışmam tamamlandıktan sonra Başkan Erdoğan'a sunum yapacağız.

"Kamuda çalışan 4B'liler olacak"

Şu anda önceliğimiz sözleşmeli personel. Önümüzde dosyalar var ve bunları dosya dosya olarak çözüyoruz. Diğer düzenlemelerde peyderpey gündeme gelecek. Bu kapsamda sadece kamuda çalışan 4B'liler olacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Ahmet 1 ay önce
Ne oldu vekiller. Yalan oldu. Vicdan yahu.
4/B liler Diyorki 1 ay önce
4/B liler Diyorki Ya hepimize kodro verin yada hiç birimize peyder pey almaz
Sağlık 1 ay önce
Meb anaokulları 4a sözleşmeli işçi kadro bekliyor