PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Çalışma Bakanı Bilgin: EYT Tamamlandı, Aralık Ayında Paylaşılacak

EYT ile ilgili yapılan çalışmaların neredeyse tamamlandığını dile getiren Çalışma Bakanı Bilgin, aralık ayında yapılacak basın toplantısıyla beraber etraflıca konuyu kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Gündem 28.09.2022, 10:59 Cansu Polat
Çalışma Bakanı Bilgin: EYT Tamamlandı, Aralık Ayında Paylaşılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT çalışmalarının tamamlandığını ve meclise getirilme kıvamına geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularına yanıt veren Çalışma Bakanı Bilgin, aralık ayına kadar EYT çalışmasını tamamlayacaklarını ve yapacakları basın toplantısıyla kamuoyununa sunacaklarını söyledi.

“EYT’yi tamamladık diyebilirim”

EYT'lilerin uzun zamandır beklediği haberi veren Bakan Bilgin, “Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz.” dedi.

Taşeron işçilerle ilgili bir soru üzerine Bilgin, kamuya kadrolu geçişlerle ilgili zamanın henüz belli olmadığını, ancak çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Sözleşmelilere kadro

Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları konuları aktaran Bilgin, “Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var.” dedi.

Bilgin, çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulup sunulmadığına ilişkin ise, “Sayın Cumhurbaşkanımız uygun olduğu zaman sunacağız. Bugün gündemde yoktu.” diye konuştu.

Bu çalışmada kamu sendikalarından gelen talepleri de dikkate aldıklarını vurgulayan Bilgin, “Geçenlerde arkadaşlarımız bir görüşme yaptı. Bunları da değerlendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)