Büyükşehir'de Beklenen Yönetici Atamaları Başka Bahara!

Esgin ile yaptığımız görüşmede mevzu, özellikle hem sağlık personelinin, hem de sağlık alanında üst düzeyde görev yapan bürokratların heyecanla beklediği ve uzun zamandan bu yana söz konusu boş bekleyen makam koltuklarına kimlerin atanacağına geldi!

Gündem 19.01.2021, 11:25 19.01.2021, 11:29 Güler Sağlam
Büyükşehir'de Beklenen Yönetici Atamaları Başka Bahara!

TIKLAYIN

AK Parti Bursa Milletvekili Opr. Dr. Mustafa Esgin ile yaptığımız görüşmede mevzu, özellikle hem sağlık personelinin, hem de sağlık alanında üst düzeyde görev yapan bürokratların heyecanla beklediği ve uzun zamandan bu yana söz konusu boş bekleyen makam koltuklarına kimlerin atanacağına geldi!

Esgin, kesin ve net konuştu:

"Bursa İlimizde, sağlık hizmeti sunumunda herhangi bir aksama söz konusu değil. Sorun olup olmadığına bakarız. Boş kadrolar olabilir. Aksayan bir şey varsa müdahale ederiz. Sağlık Müdürümüz sürekli sahada. İşine sahip çıkıyor..." dedi.

Anlayacağınız, boş bekleyen makam koltuklarına şimdilik kimseyi oturtmak gibi bir niyet söz konusu değil gibi...

Amma!

Bazı bürokratlar, "Makam sevdalıları!" koltukları kapmak için çalmadık kapı bırakmıyorlarmış...

Yani, boş koltuklara gözlerini dikmiş durumdalar!..

Sağlık ve siyasi kulislerde konuşulanlara göre söz konusu bu bürokratların; kendilerine referans olması için AK Parti İl Yönetimi ve ilçe yönetimindeki bazı siyasilere, kimi milletvekillerine, sendikalara, hatta bazı belediye başkanlarına dil dökmekten dilleri kurumuş vaziyette dolaşıp duruyorlarmış...

"Ah be gülüm/ Yoluna kul köle gönül kapılmış ağlarına/ Başım önde kapına geldim..." vaziyetlerindeymişler bugünlerde!

Neyse...

***

İşte tam bu noktada AK Partili Opr. Dr. Esgin, "Herkes işini, sorumluluğunu yapacak. Yani herkes işini yapsın!" şeklinde bir çıkış yaptı.

Bencede...

Lale Akasoy-Yeni Dönem

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Farklı konu ama !!! 2 ay önce
Dün 2021 ÖSYM sınav Takvimi yayınlandı ve sınavlar arasında MEB EKYS diye bi sınav dikkatimi çekti. Sonra öğrendim ki eğitim kurumlarına müdür müdür yardımcısı seçme sınavı imiş. Sonra aklıma geldi neden biz sağlık bakanlığında bu sınav yok. MEB okul yöneticilerini sınavla seçiyorsa bizde hastane yöneticilerimizi sınavla seçebiliriz. MEB de varsa bu sınav bizdede olması gayet doğal, eğer bizdeki gibi sınav olmaması normalse o zaman MEB in sınav yapmasına neden izin veriliyor. Bence gündeme gelmesi gereken bir konu. Saygılarımla iyi çalışmalar.
4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?