Büyükşehir Belediyesi 14 Otobüs ile Sağlıkçıları Ücretsiz Servisle Taşıyor!

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini sürdüren Coronavirüs salgınına karşı ülke genelinde ve Muğla’da önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla il genelinde sağlık çalışanlarına yönelik 11 ilçede 14 resmi plakalı otobüs ile sürdürdüğü ücretsiz servis hizmetini 31.12. 2020 tarihine kadar uzattı.

Gündem 01.09.2020, 17:23 01.09.2020, 17:26 Güler Sağlam
Büyükşehir Belediyesi 14 Otobüs ile Sağlıkçıları Ücretsiz Servisle Taşıyor!

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Muğla il genelinde sağlık çalışanlarına yönelik 11 ilçede 14 resmi plakalı otobüs ile sürdürdüğü ücretsiz servis hizmetini 31.12. 2020 tarihine kadar uzattı. Büyükşehir Belediyesi 20 Mart 2020 tarihinden bu güne kadar 53 bin 132 kez sağlık çalışanını taşıdı.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

TIKLAYIN

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini sürdüren Coronavirüs salgınına karşı ülke genelinde ve Muğla’da önlemler alınmaya devam ediyor. Önlemler kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi otogarlar, toplu taşıma araçları, taksiler ve ödeme noktaları dahil bir çok yerde dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

11 İLÇEDE ÜCRETSİZ SERVİS

Coronavirüs salgını ile mücadelede büyük özveride bulunan sağlık çalışanlarına destek amaçlı Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde sağlık çalışanlarının ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz servis hizmetine devam ediyor. 11 ilçede 14 resmi plakalı otobüs sağlık çalışanlarına tahsis edildi. Büyükşehir Belediyesi 20 Mart 2020 tarihinden bu güne kadar 53 bin 132 kez sağlık çalışanını taşıdı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Sağlık çalışanlarımızın tümüne teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum. Virüsle mücadelede en ön cephede savaşan, bu süreçte ailelerinden, sevdiklerinden uzak kalan, fedakar sağlık çalışanlarımız için ne yapsak az. Onlara destek olabilmek, yanlarında olduğumuzu hissettirmek için çalışıyoruz. Sağlık kurumları ile evleri arasında onların huzurlu, diğer vatandaşlarımızdan izole bir şekilde seyahat edebilmelerini, işlerine, evlerine akıllarında soru olmadan gidebilmelerini sağlamak için 11 ilçemizde araçlarımızı sağlık kahramanlarımızın hizmetine sunduk. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Tüm vatandaşlarımızdan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymasını bir kez daha rica ediyorum.” dedi.

Yorumlar (2)
cnn 3 ay önce
Bursa örnek alsın cumhurbaskanı resmi gazetede ücretsiz olmasını yayınlanmasına ragmen bursa buyuksehır belediyesinin umrunda değil
Sağlık personeli 3 ay önce
Diyarbakır da da t1 bindim personel kartını göstermem rağmen kabul etmediler
0
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?