Büyük Skandal: Hastane'de Korona Tedavisi Görenlerin Bilgileri Sosyal Medya'da Yayınlandı!

Çorum’da korona virüsü testi pozitif çıkmış ve hastanede tedavi gören hastaların isimleri, adresleri, ve T.C. kimlik numaraları sosyal medyada paylaşıldı. Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Gündem 21.08.2020, 16:38 21.08.2020, 20:15 Güler Sağlam
Büyük Skandal: Hastane'de Korona Tedavisi Görenlerin Bilgileri Sosyal Medya'da Yayınlandı!

Çorum’da dün akşam, kentte korona virüsü (Covid-19) testi pozitif çıkmış kişilerin isimleri teşhir edildi.

Çorum’da Whatsapp gruplarında evinde ve hastanede 19 tedavisi görenlerin isimleri, ev adresleri ve kimlik numaralarının ilk iki ve son iki rakamları paylaşıldı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Tedavi gören 735 kişinin isimlerinin kısa bir sürede yayılması üzerine, hasta ve hasta yakınları olaya tepki göstererek, bunun suç olduğu belirttiler.

Bir hasta ve hasta yakını paylaşımında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek “Sayın bakanım Çorum’da korona virüs hastalarının isimleri açık adresleri liste halinde dolaşıyor. Ben ve ailem karantinadayız. Çocuklarımın, eşimin ve benim isimlerimiz adresimiz T.C. kimlik numaralarımız paylaşılmış. Geçmiş olsun diye arayanlardan öğreniyoruz durumu” ifadelerini kullandı.

Çorum İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, korona virüsü testi pozitif çıkmış ve tedavi gören hastaların bilgilerinin paylaşılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Paylaşımların bilgileri dışında olduğunu belirten Sobacı, İl Sağlık Müdürlüğü olarak soruşturma başlattıklarını söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?