PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Burdur Devlet Hastanesinde Neler Oluyor? İddialar Sendikaları Ayağa Kaldırdı

Burdur Devlet Hastanesinde iddialara göre iktidara yakın sendikaya verilen tavizler ve hasta ölümlerine neden olabilecek usulsüz uygulamalar “hastanede neler oluyor” başlığı ile gündeme taşındı.

Gündem 20.11.2022, 14:02 Cansu Polat
Burdur Devlet Hastanesinde Neler Oluyor? İddialar Sendikaları Ayağa Kaldırdı

Gür Haber sitesi tarafından gündeme getirilen iddiaların ardı arkası kesilmedi. Genel Sağlık İş Şube Başkanı ile Türk Sağlık Sen Şube Başkanından gelen şikayetlerin ayyuka çıktığı haberleştirildi.

Haberde yer alan iddialara göre hastane Başhekimi ile Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün koltuklarında boş boş oturarak iktidara yakın sendikanın taleplerine imza attıkları ileri sürüldü.

Hastanede yaşadıkları sorunları aktarmak için Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğüne giden hemşirelere, sendika yönetimiyle konuşmaları, “tamam derse bende tamam derim” şeklinde cevaplar verildiği iddia edildi.

Öte yandan hastane Başhekimin hastane içindeki personelin yer değişikliği kararlarında dahi iktidara yakın sendikayı aramadan herhangi bir işlem yapmadığı ileri sürüldü.

Burdur Devlet Hastanesiyle ilgili bir başka iddiada ise; acil serviste görev yapan hekimlere yine iktidara yakın sendika üyesi radyoloji teknisyeninin “sizin yüzünüzden uyuyamıyoruz, bizi idare ile görüştük, bu tetkikleri çekmeyiz” dediği de gür haber sitesindeki iddialar arasında yer aldı.

Öte yandan yoğun bakım hemşiresi olarak görev yapan personelin, yoğun bakım hekimlerinin şikayeti sonucu bu birimden alınarak masa başı bir göreve verilmesi de Türk Sağlık Sen Burdur Şube Başkanının itirazına neden oldu.

Yorumlar (20)
Ayhan TEKİN 3 hafta önce
Burdur devlet hastanesi Dahiliye yoğun bakım servisinde çalışan bazı görevliler hastalara sert ve saygısızca davranışta bulunuyorlar. örneğin çorbanın sıcak olduğunu ağzının yandığını belirten hastamıza o zaman yeme diyerek çorba vermekten vazgeçmesi,su isteyince sus yat yerinde çok konuşup durma diye azarlandığını söyleyen hastamız halen hastene yatmakta olduğu için muhtacız düşüncesi ile bir şey yapamamakta ayrıca bir üzüntü.
Md 3 hafta önce
Hastanelerdeki sorunların sebebi yönetimde hekimlerin olmamasıdır bütün hastane yönetimi hekimlere verilmeli gerçi zaten hepsi hekimlerde diyenler o öyle değil güvenliğin başındaki adam bile hekim olmalı hem hekim hem güvenlik oke !
ALPARSLAN 3 hafta önce
bu kadar mal mısın gerçekten :)
Hekimdışı Yönetici 3 hafta önce
Saçmalığın daniskasi,
Sağlıkçı 3 hafta önce
Bu hastanede acil sorumlusu olarak çalışan Ş. E de sendikaya yakın bir isim idi ona ne oldu acep, doktor dinlenme odasında püfür püfür sigara içiliyor gören yok, ayrıca hastane yöneticilerinden bazıları ve haberde geçen şahısa yasak olan yerde sigara içiyor bunun da önlemi alınmalı
Melti 2 hafta önce
Demekki tüm kurumlarda aynı şeyi söylüyor malum sendika
Kemal topal 3 hafta önce
Sağlığı sağlık okuyan .futlu futbolun içinden gelen. Hukuku hukukçu .maliyeti Maliye okuyan yönetmeli.
HASAN 3 hafta önce
Hamdolsun, gelinen nokta bu.
hakan 3 hafta önce
bu günleride görecekmiydik hey Allahım sen koru bizi
Ali bilgiç 2 hafta önce
Burdur devlet hastanesini bayram öncelikle yönetiyor yanlış biliyorsunuz bütün personel güvenliği hasta bakıcısı temizlikçi ya kendi köylüsü ya akrabası yada anladınız
nd 3 hafta önce
Sağlık bakım hizmetleri müdürü ile bu şahıs hiç birbirinden ayrılmıyor ki, hep beraberler zaten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın