Bunu da Gördük: Sıra Gecesi Ekibiyle Aşı Çalışması!

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde vatandaşları aşı olmaya teşvik etmek için aşı uygulama noktasında gelen vatandaşlara Urfa Sıra Gecesi ekipleri müzik gösterisi düzenliyor.

Gündem 12.08.2021, 09:53 Güler Sağlam
Bunu da Gördük: Sıra Gecesi Ekibiyle Aşı Çalışması!

Dünya genelinde etkisini sürdürmeye devam eden Covid-19 salgını ile mücadele gün geçtikçe devam ediyor. Dünya genelinde gerçekleştirilen mücadele kapsamında üretilen aşı ile salgına karşı yoğun bir çalışma yapılıyor.

Yapılan çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği Türkiye'de de Sağlık Bakanlığı ve Sağlık çalışanları tarafından büyük bir özveri gösterilerek mücadele veriliyor. Verilen bu mücadele kapsamında aşı uygulaması devam ederken, aşı sıralamasında beklenilen verileri karşılamayan Şanlıurfa'da da çeşitli etkinlikler ile vatandaşlar aşı olmaya teşvik ediliyor.

Kentte vatandaşların aşı olmasına yönelik yapılan etkinlikler kapsamında Şanlıurfa Valiliği tarafından gençlere yönelik hediye çekilişi gerçekleştirirken bu kez ise bir etkinlik Suruç İlçesinde yapıldı. Vatandaşların aşı olmasına yönelik düzenlenen etkinlikte Urfa Sıra Gecesi ekibi sokakta çalgılar ile birlikte aşı olmaya gelen vatandaşlara güzel bir müzik gösterisi düzenliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Okuyan 3 ay önce
Vatandaşa virüsü iyice yaygınlaştırmaktan başkabir teşebbüs görünmüyor, bunun vebalini ödeyemezler, aşı olan virüs taşımıyor, bulaşmıyor, bulaştırmiyor diye birşey duydunuz mu!? Resmen vatandaşımızı virüs yayıyoruz, bunun yerine adam gibi devleti yönetenler dahil herkes kurallara uysa inanın bu virüs kaybolur, . Arkadaş ben kurallara uyup virüs taşımak istemedigim halde niye zorla bana aşı ile virüsü enjekte etmeye çalışıyorsunuz ki! Madem aşıda olumlu hayat varsa o zaman tüm sorumluluğu vatandaşa yüklemek için kağıt imzalatiyorsunuz, tüm sorumlulukları devlet olarak, aşıyı destekleyenler üzerlerine alsınlar bizde o zaman aşı olalım, aşıda hayat yok böyle biline aklınızı başınıza alın müslümanca nasıl yaşanılır öğrenin öyle yaşayın
CovidAcil 3 ay önce
Aşı gerçekten önemli ve ciddi bir şey olsaydi, bu kadar ciddiyetsizleşilmezdi! Her yerde şeker dağıtılıyormuş gibi ne idüğü belirsiz aşı yapılıyor!
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?