Bu İlde Temaslı Memurlara Kamu'da 14 Gün İzin Verildi!

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından verilen karar uyarınca yeni tip koronavirüs hastalarıyla temaslı olduğu tespit edilen kamu ve özel sektör çalışanlarının herhangi bir sağlık kuruluşundan sağlık raporu almaksızın 14 gün idari izinli sayılmasına karar verildi.

Gündem 20.09.2020, 19:45 21.09.2020, 02:25
Bu İlde Temaslı Memurlara Kamu'da 14 Gün İzin Verildi!

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Davut Gül başkanlığında toplanarak bir dizi karar aldı.

TIKLAYIN

Buna göre pozitif vakalarla temaslı olanlarla ilgili sağlanacak kararların alındığı ifade edilen açıklamada, şunları kaydedildi:

“Filyasyon ekipleri tarafından, Kovid-19 pozitif hastalarla temaslı olduğu tespit edilen kamu ve özel sektör çalışanlarının herhangi bir sağlık kuruluşlundan sağlık raporu almaksızın 14 gün süre ile idari izinli sayılmalarına, temaslıların karantinada olduklarına dair kaymakamlıklarca belge düzenlenerek filyasyon ekipleri aracılığıyla şahıslara verilmesine ve kamu kurum ve kuruluşları ile özel iş yeri/işletmeler tarafından bu belgelerin izin belgesi olarak kabul edilmesine karar verildi. Yukarıda belirtilen tedbirlere ve alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususu kararlaştırıldı.”

Yorumlar (5)
Mustafa 1 ay önce
Sağlık personeli bırakın temaslıyı pozitif çıkanlar bile 10.günden itibaren çalışıyo
istanbul 1 ay önce
hastanede çay içmek yasakalandımı sultanbeyli devlet hastanesinde başhekimin emri diye çay makinaları kaldırılıyor..
Mağdur Sağlıkçılardan 1 ay önce
Pcr test yaptıran ve halen hastanede çalışan salonun ortasına sandalye koyup bana yaklaşmayın bende covid var deyip dalga geçen girip çıkmadığı yer kalmayan ve test sonucu pozitif çıkan zihniyetler ve buna müsaade gösterenlere ne demeli acaba ??
Seyfi Kartalkuşunu 1 ay önce
Peki temaslı olan sağlık personeline verilecek mi?. Ya da Sağlık personeli temaslı sayılır mı?
Saglıkçı 1 ay önce
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesin de temaslı olduğumuz halde yine de çalıştırılıyoruz.
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?