Bu İlde Sağlık Personelinin Yıllık İzinleri İptal Edildi!

Covid-19 salgını nedeniyle bazı illerde vaka sayısında ciddi artışlar yaşanmaya devam ederken, Vaka sayısı artan Antalya ilinde sağlık personelinin yıllık izinlerinin iptal edildiği öğrenildi.

Bu İlde Sağlık Personelinin Yıllık İzinleri İptal Edildi!
banner71

Konya ilinde de geçtiğimiz ay izinler durdurulmuştu. Ankara gibi büyükşehirlerde ise personelin talep ettiği iznin sadece 3/1'i verildiği de gelen bilgiler arasında. Bazı branşlarda ise hiç izin verilmiyor.

Edindiğimiz bilgiye göre, Antalya'da sağlık personelinin yıllık izinleri artan covid-19 vakalarından dolayı kaldırıldı. Hali hazırda izinde olanların izinleri devam ederken, yeni izin taleplerinin kabul eidlmediği öğrenildi.

Antalya Sağlık Müdürlüğünün yayımladığı yazıda şu ifadeler yer aldı:

TIKLAYIN

Bilindiği üzere Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 02/06/2020 tarih ve 1483 sayılı "COVİD-19 Kapsamında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler" konulu yazıları ile daha önce gönderilen izinler hakkındaki yazıları yürürlükten kaldırılmış ve normalleşme sürecinde yıllık izinler kullandırılmaya başlanmıştı.

Ancak COVİD-19 salgınının ilimizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetler kapsamında Müdürlüğümüz ve bağlı tüm birimlerimizde yasal mazeret izinleri (evlilik, ölüm, analık, hastalık ve refakat) hariç, yıllık izinler ve 5 hizmet yılı nedeniyle verilen ücretsiz izinler ikinci bir emre kadar durdurulmuştur.

Kamuda bir çok Kurumun bu dönemde esnek mesaiye geçtiği bilinirken, Pandeminin tüm yükünün sağlık personelinin üzerine yıkılması kabul edilemez. Filyasyon ekipleri başta olmak üzere tüm kamu kurumlarından memur desteğinin acilen alınması gerekiyor. Sağlık personeli 7 aydır aralıksız çalışırken, kanuni hakkı olan yıllık izinlerinin verilmemesi tabiki kabul edilemez. Sıfır döner sermaye, eksik personelle risk altında görev yapmak sağlıkçıları çıkmaza sokmuş durumda.

Yıllık izin dahi kullanmalarına müsade edilmeyen sağlık personeline acilen seyyanen zam seçeneği uygulamaya sokulmalıdır. 

Salgınla mücadelede Türkiye'nin en büyük kozu doktorundan hasta bakıcısına kadar tüm sağlık teşkilatıdır.

Artık bu teşkilata gereken değer verilmelidir. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
antalyasaglik
antalyasaglik - 7 gün Önce

İyide ünal bey mesaiye 11 den önce gelmiyor. O nolcak?

deephayal
deephayal @antalyasaglik - 7 gün Önce

esnek mesai ona zaten

Şükela sağlıkçı
Şükela sağlıkçı - 6 gün Önce

Bizim hastanemizde yoğunluktan hastaları götürecek soför bulunamıyor.personele gönüllü şoför olurmusun diye teklif sunuluyor.sürüntü alacak personel hastalara yetişemiyor yerlerine gönüllü çalışacak personel aranıyor.hastanede personel coronadan kırılıyor.para iman ve coronanın kimde olduğu belli değil :)) Esnek mesai yok.Ek döner yok. Allah sonumuzu hayır eylesin.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 6 gün Önce

Yönetmiyorsan bırak git kardeşim,millet yörük essegimi çalış çalış dinlenmeye izine hakkı yokmu

SIRADAKİ HABER