Bu İlde Sağlık Kimlere Emanet?

Covid-19 vaka sayılarında Türkiye'de birinci sıraya yükselen Ordu'da Sağlık Müdürlüğünde sahada olmamalarına rağmen müdür dahil onlarca kişinin de koronaya yakalanmasının yankıları sürüyor.

Gündem 02.03.2021, 16:55 02.03.2021, 17:00 Güler Sağlam
Bu İlde Sağlık Kimlere Emanet?

Ordu, koronavirüs vaka sayılarında ülke genelinde ilk sırada olduğu için en son normalleşecek kentler arasında gösterilirken, tüm olumsuzluklara karşın sağlık çalışanlarının hayatı pahasına gösterdiği çaba, Ordu Devlet Hastanesi'ndeki gibi bazı yöneticiler de mobing, baskı ve hatta sürgün olarak karşılık olarak kendilerine dönüyor.

Sahada canları pahasına Covid mücadelesi veren sağlıkçılar, mücadelenin sağlıklı seyri için kendilerini korumayı da ihmal etmezken, sahada olmayan sağlık müdürlüğü yöneticilerinin ise toplu olarak koronavirüse yakalanmaları hem şaşkınlık, hem de tepki yarattı.

TIKLAYIN

Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ile müdürlük personellerinin de aralarında bulunduğu 50'nin üzerinde kişinin koronaya yakalanmasına sebep olarak toplu yemek, çay sohbeti, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması gösteriliyor.

Müdürlükte yaşanan bu toplu covid vakası, hem tepki hem de alay konusu oldu. Vatandaşlar özellikle sosyal medyada, yaptıkları paylaşımlarla Sağlık müdürü ve diğer yöneticilerin bu işi ciddiye almadıklarını, bu nedenle de topluca covid olduklarını söylüyorlar.

Bazı yorumlarda ise 'sahada çalışanlar değil, makamda oturanlar covid oldu' , 'kendini koruyamayan yöneticiler mi bizi koruyacak? ' , 'sağlıkta böyle yöneticiler olunca neden vaka sayısında birinci sırada olduğumuz belli oluyor' ve 'bizi covid değil, bu başarısız sağlık yöneticileri öldürecek' deniliyor. 

Hayat Gazetesi Ordu

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Sağlık bakanlığı 2 ay önce
Sağlık bakanlığı yönetici atamalarındaki yavaşlık konusunda kesinlikle sınıfta kaldı.Yönetici ataması yapılmayan illerin nasıl atamalarını yetiştirecekleri merak konusu...şurda nisan 14 e ne kaldı???Bu değerli site inşAllah bu konuyu da gündeme getirir.
ŞİRİN TEYZE 2 ay önce
Allahım bu nasıl bir dert, bu nasıl bir ızdırap...çok üzüldüm, sahada çalışmadan; müdürlükte böyle bir durumla karşılaşmaları vücutlarının cok hassas olduğunu gösteriyor.....kendilerinin pamuğa sarılıp , evde tutulmaları faydalı olacaktır.
Şirin Teyze'nin Yeğeni Şirine 2 ay önce
Şirin teyze'ye katılıyorum.Bu kişi uğraşmış, çabalamış, emek sarfetmiş müdürlük almış.bence de makamında oturup, çaya devam etmeli.Geçmiş olsun "müdürüm"
Sivasli 2 ay önce
Turk saglik senden olmayan butun yöneticiler basariz anlasilan sizin haber sitesi bu minvalde ilerliyor
Sendikacı 2 ay önce
Türk-Sağlık-Sen'li kaç yönetici var illerde, sayar mısın Sivaslı?Ben sana yardımcı olayım, sadece Bingöl'de var.Hadi olsun bir kişi daha, toplam 2 kişi.
Musa 2 ay önce
Yeme içme özel hizmet ve maskesiz idareciler örnek oluyor. Bakanlık inceleme başlatırsa kamera kayıtları herşeyi gösterir. Kötü örnekler birde sırf ego ile odalara doldurulup esnek çalışma yapılmayan personel tuzu biberi 1. Cilik ödülünü kim verecek müdüre
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?