Bu İlde Sağlık Çalışanlarına Ayrı Diğer Kurumlara Ayrı Mesai Uygulamasına Geçildi!

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı uyarınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılımının önlenmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında mesai düzenlemesine gidildiğini bildirdi.

Gündem 21.09.2020, 18:02 21.09.2020, 18:07
Bu İlde Sağlık Çalışanlarına Ayrı Diğer Kurumlara Ayrı Mesai Uygulamasına Geçildi!

Kurul, il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında salgının bulaşma riskini azaltmak amacıyla yarından itibaren kademeli mesai uygulanmasını kararlaştırdı.

TIKLAYIN

Buna göre, kent genelinde mesai saatlerinin sağlık ve belediye personeli için 08.00-17.00, Milli Eğitim Müdürlüğü personeli için 09.00-18.00 olarak, bunun dışındaki kamu kurum ve kuruluşları personelleri için 08.30-17.30 olarak düzenlenmesine karar verildi.

Açıklamada, ayrıca koltuk kapasiteleri seyreltilmiş/kaldırılmış otobüslerde, fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak şekilde, ayakta yolcu kapasitesinin yüzde 25'ine kadar ayakta yolcu alınmasına oy birliğiyle karar verildiği ifade edildi.

Yorumlar (7)
Çelik 1 ay önce
Bu ilde diye tık almaya çalışıp habere il dışında herşeyi koyan soytarıca haber anlayışını kınıyorum
Te 1 ay önce
Hangi il? Editörünüzde hiç iş yok.
Saglikci 1 ay önce
Tanzanya Valiliğinden mi açıklama geldi.Ojuyuculata biraz saygınız oksun
Orda bir il var uzakta... 1 ay önce
Bu il şu il mi?
saglık 1 ay önce
Haberin sonunda nokta niyetinde bi il adı beklemedim değil ama ona bile tenezzül etmemiş adamlar. Hangi il bizde bilmiyoruz bulursanız bize de söyleyin diyorlar herhalde :D
konya 1 ay önce
konya mk
Abidin 1 ay önce
Hangi il
19
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?