Bu İlde Memurların İzinleri İkinci Bir Emre Kadar Durduruldu!

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık personeline getirilen yıllık izin yasağı tartışılırken, Kırklareli'nde memurların izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar da kahvehane, kafeterya ve çay bahçelerine alınmayacağı duyuruldu.

Gündem 31.10.2020, 11:33 31.10.2020, 11:37 Güler Sağlam
Bu İlde Memurların İzinleri İkinci Bir Emre Kadar Durduruldu!

Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kente geleceklere risk sorgulaması yapılacak, riskli olan kişiler izole edilecek.

Kentte Kovid-19 vakalarının artması üzerine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni tedbir kararları aldı.

Kurul tarafından, kente girecek vatandaşların T.C. kimlik numarası üzerinden risk sorgulaması yapılması ve risksiz olanların girişlerine müsaade edilmesine karar verildi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Kurulda alınan bir başka karara göre risk saptanan kişiler ise idari para cezası uygulanarak Kredi Yurtlar Kurumunda (KYK) izole edilecek. Bu arada tüm kamu personelinin izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildi.

Salgın etkilerinden korumak amacıyla 65 yaş ve üstü vatandaşların kahvehane, çay bahçesi, kafeterya gibi mekanlara girişine izin verilmeyecek.

Esnek çalışma modelinin uygulandığı kurumlarda personelin amirlerinden habersiz şehir dışına çıkması yasaklanırken kurulda alınan diğer kararlar şöyle:

"Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu sorgulaması yapılacak ve kişilerin T.C. kimlik numaralarını da ibraz etmeleri sağlanacak. Market ve süpermarketlerde çalışan ve müşteri dahil 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde içeriye müşteri alınacak, kurallara uymayan işletmelere cezai işlem tesis edilecek.

Vatandaşın uzun süreli oturarak hizmet aldığı 30 ve üzeri sandalyesi ve içki ruhsatı bulunan restoran, lokanta gibi yemek servisi veren işletmelerde HES kodu uygulaması zorunlu tutulacak. 5 ve üzeri personel çalıştıran işletmelere, günlük olarak tüm çalışanlarına HES kodu sorgulaması yapmaları zorunlu tutulacak. Okul önlerinde velilerin toplanması engellenecek."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Acilci 8 ay önce
Sadece o ilde değil tüm illerde yasaklandı. Ek Ödemeyi 2 ay beklet, esnek mesai yaptırma, fazla mesaileri riskli birimden değil de normalden öde üstüne kalk izinleri iptal et! Seçimde elbet bunları unutmayacağız!
Eflani 8 ay önce
Zaten oy vermiyorsun birde tehdit ediyorsun bu chpkklı troller hep aynı her haberde siyaset yaparlar chpyi överler sonra "akpye oy yok - seçimde görüşürüz" derler. Görüşelim kardeş doymadınız yenilmelere !!! Türk insanı teröristle ittifak yapanları unutmaz unutturmaz
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?