Bu Hastanede Sağlıkçılar Yaya Kalabilir!

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde servis sorunu çıktı. Hastanenin servisi olmadığı için çalışanların tuttuğu 20 özel serviste 'Tam kapanmada' çalışamıyor. Hastaneye ulaşım sorunu yaşayan çalışanlar servisler için çalışma yapılmasını istedi. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta ise, konu üzerinde çalışıldığını bu servislerin araştırılarak idarenin onayladıklarına kağıtlar verilerek çalışabileceklerini söyledi.

Gündem 29.04.2021, 23:28 Güler Sağlam
Bu Hastanede Sağlıkçılar Yaya Kalabilir!

Trabzon’un Yomra İlçesi Kaşüstü Mahallesinde bulunan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde,  18 günlük ‘Tam Kapanmada’ servis sorunu çıktı. 

Kendi tuttukları özel servislerle hastaneye gidip gelen yaklaşık 300 personel, servislerin “Tam kapanmada” çalışamayacak olmasından dolayı büyük bir sorun yaşıyor.

SERVİS ŞOFÖRLERİ SAĞLIK ÇALIŞANI OLMADIĞI İÇİN CEZA YİYEBİLİR

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Servislerin hastane veya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından resmi tutulmuş araçlar olmaması ise, bu sorunun başlıca sebebi. 
Hastanenin resmi servisi olmamasından, dolayı çalışanlar ulaşım sorununu bu şekilde giderirken, şimdi bu araçlarında kapanmada çalışamayacak olması büyük bir mağduriyete sebep olacak. 
Servislerin çalışması için Başhekimlik ile  irtibata geçen, çalışanlar bu noktada gelecek umutlu haberi bekliyor. 

SERVİSLERİ İDARE ONAYLAYACAK
Konuyla ilgili görüştüğümüz İl Sağlık Müdürü Hakan Usta ise, sorunun çözümü için çalışıldığını söyledi. Usta, bu servislerin araştırılarak idarenin onayladıklarına kağıt verilerek çalışabileceklerini söyledi. 

KANUNİ EĞİTİM ARAŞTIRMADA, ÇALIŞANLAR SERVİS OLMAYINCA KENDİSİ TUTTU
Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesinin resmi servisi, yıllar önce kaldırılırken sağlık çalışanları da kendi özel tuttukları servislerle ulaşım sorununu giderdi. Hastanede 15 kişilik yaklaşık 20 servis bulunuyor. Hastanenin şehir içinde yer almaması, dolmuş ve otobüsle ulaşımın da güç olması nedeniyle çalışanlar mecburen özel servis tuttmak zorunda kaldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Mehmet 2 ay önce
Servisleri biz temin ederiz diyemiyor hala sizin tutuğunuz servislere izin belgesi çıkartacakmış valla zor iş izin belgesi çıkartmak zor zor
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?