Bu Gizemli Hadise Hastane Müdürlüğünde mi Geçti?

Konya İl Sağlık Müdürlüğünde idari kadro yapılanmasının mart ayı içinde yeni şeklini alacağı konuşuluyor.

Gündem 09.03.2021, 11:49 09.03.2021, 11:50 Güler Sağlam
Bu Gizemli Hadise Hastane Müdürlüğünde mi Geçti?

Konya'nın Sesi köşe yazarı Mustafa Güden tarafından Gizemli Hadiseler başlıklı bir köşe yazısı yayınlandı. Yazıda 15 Temmuz gecesi bir Kamu Kurumunda geçtiği iddia edilen olayla yine aynı olayın mimarı Müdürün imza attığı Yüklü miktarda bağış skandalı üstü kapalı ele alındı. Yazıyı yorumsuz yayınlıyoruz. 

Yakın tarihimizin ihanet girişimi 15 Temmuz Darbe-İşgal kalkışması sırasında yaşanan onca hadise var ki, gün yüzüne çıkması zaman alıyor. O geceye dair anlatılan ilginç bir hadiseyi nakledelim:

Kalkışmanın ilk saatlerinde durumu haber alan bir müdür yanına aldığı birkaç yakın elemanıyla birlikte kendisine bağlı olan kurumların yolunu tutar. Vardığı yerlerde de ilk talimatı duvarlarda asılı olan Cumhurbaşkanı tablolarının kaldırılması yönünde olur. Cin mi desek, hin mi desek; ekipteki bir şahıs da cep telefonunun kamerasıyla bu müdahaleleri kaydeder. Gecenin ilk saatlerinde “darbecilerin paralelinde” hareket eden müdür gün ağarırken ihanet şebekesi çökertilince kontrpiyede kalmanın telaşıyla “Tabloları yerine asın” talimatını yollar. Fakat hikâye henüz bitmemiştir. Zira geceye dair görüntüleri kaydeden şahıs elinde önemli bir koz bulundurmaktadır!

Buraya kadar olan birinci bölümdür. İşin devamı daha da ilginç!

Meğer zengin ve yaşlı bir hayırsever kadın epey bir zamandır, her yıl kazancından hatırı sayılır bir miktar parayı o kurumun hizmetlerinde kullanması için kameralı şahsa vermekteymiş. Kadıncağız son geldiğinde de çantasında bağış yapacağı para vardır. Fakat her yıl odasına teklifsiz girdiği “kuzusunu” bulamayınca personele durumu anlatır. Yüklü miktarda bağış söz konusu olunca başka bir idareciye durum aksettirilir. Kadın “7-8 senedir her sene hayrını getirip o şahsa verdiğini, onun da kendi adına bunu kurumda değerlendirdiğini anlatır. Fakat kayıtlarda böyle bir bağış görünmemektedir. Durum Cumhurbaşkanı tablolarını indirten müdüre anlatılır. Fakat aradan geçen zamanda herhangi bir işlem yapılmaz. Olayı nakledenler, kameralı şahsın FETÖ ile iltisaklı olmasına rağmen pozisyonunda sarsılma olmadığını da anlatıyor. Hatta müdürün ilgili kurumlara “Bu şahıs FETÖ’cü” değil demek zorunda kaldığını söyleyenler de var.

Anlaşılan o ki FETÖcülerin üzerindeki perdeyi tümüyle kaldırmak epey zaman alacak.

Öte yandan İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç’un sendika işbirliği ile “kendine münhasır bir liste hazırladığı, AK Parti İl yönetiminden gelen talepleri geri çevirdiği ve MHP’nin de bazı atamalar için Ankara ile temasa geçtiği konuşuluyor. Ankara’ya üç ayrı liste gönderildiği ve durumun hoş karşılanmadığı da söyleniyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Konyalı sağlıkçı 5 ay önce
O dönem orda müdürlük yapan bu iddialara muhatab olan eleman görevden alınınca konya bayram yaptı. Adam idari otoparka arabası alınmıyor diye gidip torpil yaptırıp bi sekilde yine oraya park yapıyor. Yani böyle saçmasalak islerle uğraşacak kadar kompleksli birisi. Bu atama döneminde hb abisi ve ak parti il yönetimine yeni giren süper emekli mk abisi hala bişeyler yapabilme derdinde. Sendikanın konya sağlıgının icine eden bu adamı bir yerlere getirirlerse koça da yazıklar olsun
Emre güneş 5 ay önce
Gerçekler er geç ortaya çıkar. Bakalım neler çıkacak işin içinden. O müdürün var ya her şeyi ofsayt
yüksel teyze 5 ay önce
Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmalıdır, fetönün hücre yapısından bahsediliyor yazıda bağışçı teyzenin paraları verdiği kameraman ipin ucu kirli yapılanma araştırılmalı...
Yüksel teyzenin şişman kuzusu 5 ay önce
Duymayan bilmeyen yok bunları ama bu haber çıktı millet kim bu ya? Böyle bir şeyler mi olmuş demezler mi bir de! Konya'da herkes bilir ama eleman 'manevi oğul' Tanımadığı yok eski Kom müdürü abisi, Hsk da abisi var, parti arkamda derdi. ama bir anda müdürlükten istifa ettirildi. Kimse niye demedi? İstifa etti aracının otoparkı ayarlanır , başhekimlik katında oda verilir, iş uydurulur.. Sanırsın terör gazisi. Duyup, bilip görüp işlem yapmayanlar ahiret var, hesap var. Ha bir de parayı bağlamak için Avm de dükkan, ev ve tarlalar şu ara iyi yatırım mı ki? Memur adam da bu para ne gezer ama dimi ???? Devlet hep 18 yaşında, er yada geç hesap sorar. Yükleniyor az kaldı ⚖️????????
Manevi Evlat ! 5 ay önce
Şahsın en büyük suç ortağı manevi Babası. Baba oğul Konya Sağlığını bitirdiler. Skandalların, rezaletin bini bin para. Duyduklarınız binde biri. Çok daha fazlası var.
Zeliha 5 ay önce
Tesadüfü müdürlük yapmış zavallı biri kilosunun yarısı fitne kalanında bağırsak olan bu şahıs bu rezillikten de sıyrılır. Çok güzel mazlum taklidi yapabilen özelliğe sahip. Feto dan ayrı bağış indiragandi den ayrı soruşturulmalı
Köyün delisi 5 ay önce
Dursun hoca zamanında idarecilik yapan bi arkadaşımız hastaneye geldiğinde sırf onunla ilgilendi diye bir güvenlik görevlisinin yerini değiştirip işten atmakla tehdit etmişti. Müdürlükten atılınca arabamı idari otoparka almıyolar diye il sağlık müdürüne ağlamış arabasını oraya koyabilmek için izin çıkartmış. Vay afö vay. Darısı kendi beyinleri olmadığı için senden talimat alan sana her şeylerini teslim eden ük za gibilerine inşAllah..
bize karışmasınlarda 5 ay önce
ÇOKTA ŞEY ETMEYİN (canınızı sıkmayın bunlar bilinenler) Bİ ETLİ EKMEK SÖYLEYİNDE YİYELİM (ek ödemeyi yatırın harcayalım)
ümmügülsüm 5 ay önce
adalet istiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?