Bu Doktor'un Feryadını Kim Duyacak?

Dr. Tuğba İKİZ KAYMAZ kullanıcı adıyla twitter adresinden seslenen sağlık personeli, "Ağlamaktan mahvoldum. Bunu yaşamam gerekir miydi?" diyerek gebelere izin verilmemesi sonucu yaşadığı mağduriyete adeta isyan etti.

Gündem 03.06.2020, 14:52 03.06.2020, 17:32
Bu Doktor'un Feryadını Kim Duyacak?

drtugba06 kullanıcı adıyla yazdığı twitte Bakanlık yetkililerine seslenen sağlık personeli;

"Şu an hastanedeyim. 17 haftalık ikiz gebeliğim var. Sabah suyum geldi ve kanamam oldu. Yatış verildi. Ağlamaktan mahvoldum. Bunu yaşamam gerekir miydi? Çalışmasam olmaz mıydı? Bana biri birşey söylesin..Teselli etsin... Neden bu strese girdim ben??? #tümgebelereidariizin" paylaşımında bulundu.

TIKLAYIN

Yaptığı paylaşımın sosyal medyada karşılık bulması üzerine Denizli Tavas Devlet Hastanesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Tamamlayıcı Tıp Uzmanı olan Dr. Tuğba İKİZ KAYMAZ, yeniden twit atarak son durumu hakkında bilgi verdi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığının yayınladığı son yazılarda, sadece 60 yaş üstü personel ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı olanların 1 Haziran'dan itibaren idari izinli sayılıyor. Hamile olan, engelli olan ve süt iznini kullanan kamu çalışanları,  idari izinli sayılacak personel arasında gösterilmediği gibi Sağlık Bakanlığı bu sınırıda daha da kısıtlamıştır. 

Engelli ve süt iznini kullanan kamu çalışanları ile hamile memurlara da idari izin konusunda yeni bir düzenleme ihtiyaç olarak gözükmektedir.

Yorumlar (3)
Murtaza Kurt 5 ay önce
suçlu bal gibi bakanlık , özlük hakları verilmiyor , yıpranma yok , polis , asker karakolda oturur boş zamanları çoktur onlara yıpranma verirler , sizlere yok ,
Doğrusu 5 ay önce
Suçlu bakanlık değil. Bakanlık kararlar alırken ülkenin tüm insanlarını düşünerek alır. Bazen bu karalar bireysel bazda birileri için eksik ve yanlış gibi görülse de toplumsal bazda öyle değil. O yüzden bireysel sıkıntılarda kişi kendini düşünmeli ve sağlığını riske atmamalı.
Aha 5 ay önce
Ah be hocam. Şimdi seni daha cok aglatacaklar. Bu bakanlıktaki koyunlar neyi becerdilerki. Vekil yakını diye memleketteki tüm malları bakanlığa yığdılar. Sn bakanı da yanlış yönlendiriyorlar. Adı üstünde mal bunlar mal.
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?