Bu Devlet Hastanesi’nde Sorunsuz Gün Yok!

Nöroloji doktoru sıkıntısı nedeniyle heyet raporu almak isteyenlerin mağduriyetlerinin başladığı Ordu Devlet Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının çilesi bitmiyor.

Bu Devlet Hastanesi’nde Sorunsuz Gün Yok!

Başta AK Parti İl teşkilatı ve Ordu milletvekilleri olmak üzere her kesimin başarısız bulmasına rağmen Başhekimin değişmediği Ordu Devlet Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının çilesi bitmiyor.

Bu kez de Nöroloji doktoru sıkıntısı nedeniyle heyet raporu almak isteyenlerin çilesi başladı. Dün heyet raporu almak isteyen hastaneye giden çoğu yaşlı onlarca hasta Ünye’den gelecek nöroloji doktorun beklerken daha da hasta oldular.

Aşırı kalabalık nedeniyle sosyal mesafenin de sıfıra indiği hastanede, hasta ve hasta yakınları bu kurumda yaşadıkları sıkıntının bir türlü düzelmemesinden yakındılar.

TIKLAYIN

Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat

Traji komik hadise de Ordu Devlet Hastanesinde 6 nöroloji kadrosu olduğu ancak, Hastane İdaresinin iddialara göre baskıcı tutumu ve çalışanlar ile uyumsuzluğu nedeni ile hastanede görevli nöroloji uzmanları ya tayin istedi yada istifa ettiği iddia edildi. Ordunun en büyük hastanesinde nöroloji doktoru kalmayınca Ordu merkeze 80 km uzaklıktaki Ünye ilçesinde ki Nöroloji doktoru aynı gün öğle saatlerinde apar topar poliklininden kaldırılarak Ordu Merkeze geçici görevle getiridiği öğrenildi. 

Daha önceden durumu öngörerek planlama yapamayan yetkililer nedeniyle hem Ordu Devlet Hastanesinde bekleyen yaşlı ve yatağa mahkum hastalar  hem de Ünye Devlet Hastanesinde nöroloji doktoruna HRS'den randevu alıp muayeneye gelen hastaların mağdur olduğu gelen bilgiler arasında.

Vatandaşı mağdur eden bu yöneticiler hakkında yorumu siz okurlarımıza bırakıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 14:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayat bunlatla zor
Hayat bunlatla zor - 3 hafta Önce

Saglik hizmetleri muduru ekibi ayristirmaktan baska hic bir bildigi yok kendisi hayati boyunca oturdugu i hastanenin bolumleri
nasil calisir bir haber hic sahada olmayan bu kisinin calisanin halinden anlamasini beklemiyoruz .

Hemsire
Hemsire - 3 hafta Önce

Bu hastanenin bir daglik hizmetleti var ki 2yildir bakariz degerlediririz ama sixin ivin ogle femiyolar deyip ic huzuru bozmaktan baska hic bir is e yaramiyor ama hakli esi sendika baskani sorun cozmesine gerek yok bu arad a genel merkezde edine yeni araba almis ueni atabayla guzel gexip iyide yerler saglikcinin hakkini bunlarmi koruyacak bide coovtte calistirfigi eekip belli elemanlar aradinda ayrim yapiyor

adem
adem - 3 hafta Önce

silivri devlet hastanesi de oyle.1 aydır noroloji doktoru yok.sağlık raporu alacağız.onu beklıyoruz.hala yok.1 ekimden sonra gelır dedıler belkı.inşAllah gelır

Att
Att - 3 hafta Önce

Şartlar kötüyse personel neden kalmak istesin. Daha iyi yerlere gitmek ister.

SIRADAKİ HABER