Bu Belediye Sağlık Çalışanlarını Görmezden Geliyor!

Sağlık personelleri, bakanlığın kendilerine tanıdığı ücretsiz servis ve toplu taşıma hakkını kullanamamaktan şikayetçi.

Gündem 15.09.2020, 18:18 15.09.2020, 18:21 Güler Sağlam
Bu Belediye Sağlık Çalışanlarını Görmezden Geliyor!

Pandemi başlarında Çorum Belediyesi örnek bir uygulama imza atarak sağlık çalışanları için ücretsiz servis ve toplu taşıma imkanı sağlamıştı. Daha sonra İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı bu kararla sağlık çalışanlarına verilen haklar geri alındı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı tekrar bir genelge yayınlayarak sağlık çalışanları için ücretsiz servis ve toplu taşıma hizmetinin verilmesini zorunlu kıldı.

Ancak Çorum’daki sağlık çalışanları, belediyenin bu hizmeti kendilerine sağlamadıklarını ifade ediyor. Leblebi TV’ye Whatsapp İhbar Hattından ulaşan sağlık çalışanları, “Korona ile kendi canımızı hiçe sayarak mücadele ediyoruz. Sırf başkalarına şifa eli olalım diye ben ve arkadaşlarım covid-19’a yakalandık. Bakanlık tarafından çıkarılan genelgeye rağmen Çorum Belediyesi’nin görmezden geliyor. Ne halk otobüsleri ne de basit bir otopark alanını indirimli veya ücretsiz kullanamıyoruz. Muhalif belediyeler bile bu süreçte bu kadar düşünceliyken AK Partili Çorum Belediyesi ve yönetimini kınıyoruz” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?