Bozuk Ambulansı Deprem Bölgesine Gönderen Sağlık Müdürlüğünden Tuhaf Açıklama!

Çankırı Postasında gündeme getirilen Çankırı depremzedelere acil yardımda sınıfta kaldı! haberinin ardından gündeme getirdiğimiz lazığ depreminde Çankırı’dan gönderilemeyen 2’nci UMKE aracı ve Elazığ’da hizmet veremeden geri gönderilen 112 acil ambulansında yaşanan bir dizi sorun ve ihmaller zinciri haberlerinin ardından Çankırı Sağlık Müdürlüğünden tuhaf açıklama geldi.

Gündem 13.02.2020, 17:33 14.02.2020, 12:17 Güler Sağlam
Bozuk Ambulansı Deprem Bölgesine Gönderen Sağlık Müdürlüğünden Tuhaf Açıklama!

İl Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili evlere şenlik kısa ve ciddiyetten uzak bir açıklama yapıldı.  Yapılan açıklamada UMKE araçlarının hazır şekilde bekletildiği, Elazığ’a gönderilen ambulansta hizmeti aksatmayacak (!) bir arıza olduğu açıklandı. Elazığ’dan ambulansı geri döndüren ‘hizmeti aksatmayacak’ denilen arızanın ne olduğu açık bir şekilde kamuoyundan saklandı.  Elazığ’a gönderilen aracın hizmeti engelleyecek bir durum olmamasına rağmen geri gönderilmesi de izaha muhtaç bir açıklama olarak dikkat çekti. Ancak, haber merkezimizin ortaya attığı elektro şok cihazının çalışmadığı ve bu cihazın çalışmamasının hizmeti aksatmayacak bir sorun olup olmadığına yönelik bir açıklamada bulunulmadı.  Yine yolda arızalanan ambulansla ilgili tek cümle edilmeyen açıklamada dolambaçlı kelimelerle asıl haberle ilgili iddialara cevap verilmedi.

Sağlık Müdürlüğünün Elazığ Depremine Gönderdiği Ambulans Bozuk, UMKE Aracını da Hazır Dahi Edememişler! haberimiz için tıklayınız.

İl Sağlık Müdürlüğünün kamuoyunu yanıltan, Elazığ’a bir UMKE aracı istendiği diğer aracın ise hareket etmesine, göreve gitmesine engel bir durum bulunmadığı kuyruklu yalanını ise kamuoyuna detaylı bir şekilde duyuracağımızı buradan ilan ediyoruz.

Evlere şenlik açıklama şöyle:

TIKLAYIN

24 Ocak 2020 saat 20.55’de Sivrice-Elazığ Depremi ile ilgili olarak sosyal medya ve bazı internet sitelerinde çıkan iddialar hakkında; Çankırı İl Sağlık Müdürlüğümüz emrine tahsisli 2 adet UMKE aracımız mevcuttur. Deprem sonrasında Bakanlığımız UMKE yöneticileri ile irtibata geçmiş Bakanlığımız tarafından 1 adet UMKE aracı için çıkış emri verilmiştir. Çıkış emri gelen UMKE aracı tam donanımlı ve hiçbir eksiği bulunmadan 5 personel ile deprem bölgesine hareket etmiştir. Diğer UMKE aracımız yerelde yaşanması muhtemel afetlere müdahale edebilmek amacıyla ilimizde hazır bulunması Bakanlığımızca uygun görülmüştür. Aracın hareket etmesine, göreve gitmesine engel bir durum bulunmamaktadır.

İki UMKE aracımız içinde yazlık ve kışlık 4’er adet yeni yedek lastikleri mevcuttur. Gerekli bakımları yapılmakta her daim göreve hazır bulunmakta olup araçlarımız tam donanımlı ve eksiksiz olarak hazır bekletilmektedir.

İlimizden iki adet tam donanımlı ambulans görevlendirilmiştir. Araçlarımızdan bir tanesinde hizmet vermesini engellemeyecek derecede bir arıza meydana gelmiş olup Elazığ il ambulans servisi başhekimi ve Bakanlığımız yöneticileri ile görüşülmüş olay yerinde yeterli ekip olduğundan ambulans Çankırı’ya geri çekilmiştir

Sağlık Müdürlüğünün Elazığ Depremine Gönderdiği Ambulans Bozuk, UMKE Aracını da Hazır Dahi Edememişler! haberimiz için tıklayınız.

Sağlıklı ve doğru bilgilendirmenin tarafımızdan sosyal medya kanallarımız ve kurumsal web sitemiz aracılığı ile yapılacağı kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Çankırı Postası

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?