PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Görev Tanımları Dışındaki İşleri Yapmayan Sağlıkçılar Hastanenin Dört Bir Yanına Sürgün Edildi!

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev tanımları dışında hareket etmek istemeyen sağlık personellerine idare baskısı da geri adım attıramayınca, hastane içinde sürgünle cezalandırıldıkları ileri sürüldü Kurumun dört bir yanına adeta sürgün edilen sağlıkçılar sosyal medya'dan günlerdir seslerini duyurmaya çalışıyor.

Gündem 22.01.2022, 17:58 Zeynep Elmalı
Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Görev Tanımları Dışındaki İşleri Yapmayan Sağlıkçılar Hastanenin Dört Bir Yanına Sürgün Edildi!

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Reanimasyon Yoğun Bakım Servisi’nde çalışan hemşirelere, görev tanımlarında olmayan işleri yapmaları yönünde hastane yönetimi tarafından baskı uygulandığı ileri sürüldü. Yapılan baskılara rağmen geri adım atmayan sağlık personelleri bu kez de sürgün gibi görevlendirmelerle cezalandırıldılar. 

Yaşanan mobbingle ilgili sosyal medya'da günlerdir paylaşım yapan sağlık personelleri uğradıkları haksızlık karşısında yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyor.

Yapılan paylaşımlardan bazıları;

Sağlıkta şiddet sadece hasta ve hasta yakınlarından gelmiyor.İşyerlerinde yöneticilerden mobbing şeklinde de geliyor.Görev tanımınızda olmayan işleri yapmayı reddederseniz rotasyon adı altında yeriniz değişiverir

#VEAHdahemsireyseniz siz rotasyon adı altında başka yerlere sürgün edilirken "Ben ekmeğimi düşünürüm " diyen sorumlunuzun arkanızdan "Nasıl dağıttırdım 20 kişiyi ehehe" söylemlerini duyabilirsiniz, şaşırmayın.

#VEAHdahemşireyseniz hemşirelik dışı işlere zorlanırsınız. Mesleğimize hakaret niteliğinde olan bu yaklaşımlardan vazgeçin. Hemşireleri, başka mesleklerin yapması gereken işleri yapmadığı için sürgün edemezsiniz.

#VEAHdahemsireyseniz Bakan Bey bizlere bakmadığı için yazmaya gerek yok ama; @drfahrettinkoca  bey orada mısınız? Sağlıkçılar olarak: halktan fiziksel olarak, yönetimden psikolojik olarak şiddet görüyoruz. Ölüyoruzz öldürülüyoruz. Göz yummaya devam mı edeceksiniz?

#VEAHdahemşireyseniz Bir nöbet çıkışı servis sorunlunuz tarafından aranıp artık yoğun bakımda calışmıyorsun yarın idareyle görüş diye aranabilirsiniz.

#VEAHdahemsireyseniz Tükenirsiniz. Hemşire amirleriniz tarafından tüketilirsiniz. Mesleğinizi çok sevseniz de her gün işe lanet ederek gelirsiniz.

Yorumlar (9)
vhki gih memur 4 ay önce
görev tanımında olmayan işleri torpille nasıl yapıyorsunuz ama evrak kayıt mutemetlik yazı işleri satınalma ozaman onlarıda yapmayacaksınız
dr 4 ay önce
hekimler nasıl rotasyon yapıyorsa siz de yapacaksınız
hemşire sadece bir alanda çalışır diye bir şey yok, servisde de çalışır, acilde de, ameliyathanede de nerede ihtiyaç olursa oraya yollanır
aynı hekimler gibi
Degisik 4 ay önce
Verin arkadaşlar mahkemeye görev tanımı açık, emsal davalar var. Görsünler bakalım. Bunlara bu kadar yetki verirsen sözde yöneticilere, liyakatsizlere böyle sorunlar olur. Bakanlık duymamazlıktan geliyor. Ama herşey güzel olacak.
Acayip 4 ay önce
Çoğu hastane böyleki sadece medyaya yansıyanlarımgörüyoruz
Sağlıkçı 4 ay önce
Kimse görevi dışında çalışmasın çalıştırılmasın.Bu kuralsız uygulamalar amirler tarafından ödül ve ceza sistemi olarak kullanılıyor ve birilerinin bunu engellemesi lazım.Kimse kanundan ve yönetmeliklerden üstün değil.Herkes yerini bir bilsin tükendik artık.
Meçhul 4 ay önce
Bu arkadaşlar Van YYÜ dursun odabaşı tıp merkezi nde çaçışsonlar mobbing neymiş görsünler biz diyoruz ki keşke veahta çalışsak
Görev tanı mı? 4 ay önce
Görev tanımı dışındaki işlere örnek verir misiniz sizden istenen? Bir de bu işlerin görev tanımında olan bir personel varmıdır hastanenizde?
agh 4 ay önce
Ankara Gülhane Hastanesi bu işleri çok güzel yapıyor. Bilmeyen hastane yöneticileri varsa danışabilir. Tecrübeli yöneticiler bulunuyor. Sağlık bakım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?