Biz Duyurmuştuk: Devlete Küfür ve Mesaide İskambil Oyunu Cezasız Kalmadı!

Whatsapp Haber Hattımıza gelen ihbar üzerine haberleştirdiğimiz Eskişehir Çifteler Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşanan olaylar hakkında Valilik açıklama yaptı. Hastane çalışanlarının vergi kesintileri nedeniyle devlete "a.. ko. devleti" şeklinde küfür ettiği ve mesai saatleri içerisinde hastane içerisinde iskambil oyunu oynadığı görülen videoları saglikpersoneliHABER.NET olarak yayınlamıştık. 5 Personel açığa alındı.

Gündem 25.01.2021, 18:07 25.01.2021, 18:23 Güler Sağlam
Biz Duyurmuştuk: Devlete Küfür ve Mesaide İskambil Oyunu Cezasız Kalmadı!

Eskişehir Çifteler Devlet Hastanesinde yaşanan skandalı ortaya koyduğumuz haberden sonra Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü'nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan 14 kişiden 5'i açığa alındı.

Bu Hastanede Yok Yok: Devlete Küfür, Mesaide İskambil Oyunu! Sağlık Müdürü Uyuyor mu? haberi için tıklayınız

Eskişehir'de, bir kamu hastanesinde aralarında doktor, sağlık memuru, temizlik personeli ve güvenlik görevlisinin bulunduğu bazı kişilerin acil servis ofis odasında iskambille 'kumar' oynadığı iddia edilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüler üzerine Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü'nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan 14 kişiden 5'i açığa alındı.

Eskişehir'de kamuya ait bir hastanede aralarında doktor, güvenlik görevlisi ve sağlık memurlarının da bulunduğu personelin acil servis ofisinde kumar oynadığı iddia edildi. Sosyal medyaya yüklenen görüntülerde hastane personeli olduğu iddia edilen kişilerin ortaya para koyduğu bir masa etrafında iskambil oynadığı görüldü.

TIKLAYIN

Görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü iddialara ilişkin geçen cuma günü soruşturma başlattı. Olayla ilgili hastanede görevli bir temizlik personelinin ifadesi alındı. Acil servis ofis odasında iskambil oyunları oynandığı duyumları alındığı belirtilerek personelden bildiklerini anlatması istendi. Personelin ifadesinde, "Acil serviste temizlik personeli olarak görev yapıyorum. 12 saatlik vardiyalarda çalışıyorum. Acil serviste tüm personelin ortak olarak kullandığı ofis odasında gece nöbetlerinde hiç hasta olmayan geç saatlerde dinlenme molasında olan arkadaşların uyumadan zaman geçirmek için iskambil ya da zeka oyunları gibi oyunlar oynarlar. Ben hiçbir iskambil oyunu bilmediğim için bu oyunlara katılmam" dediği bildirildi.

5 PERSONEL AÇIĞA ALINDI

Hastane personeli 14 kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı, görüntülerde iskambil oynayan 5 kişinin inceleme kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

23 Ocak'da "Bu Hastanede Yok Yok: Devlete Küfür, Mesaide İskambil Oyunu! Sağlık Müdürü Uyuyor mu?" başlığıyla duyurduğumuz olayla ilgili Başhekimin, konuyla ilgili aylardır yapılan şikayetlere sessiz kaldığı iddia edilmişti. Acil Serviste görev yapan doktor olduğu iddia edilen personelin DEVLETE vergi kestiği gerekçesiyle küfür ettiği açıkca görülürken, işini yapmayanın sadece Başhekim olmadığı, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünün de görüntülerde yer alan kişileri korumak maksadıyla olayı ört bas ettiği de yine gelen iddialar arasında.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Saglik personeli 1 ay önce
Adama tuzak kurmuşlar belli
Ya değilse adamın konuştuğu şey klasik kahvehane muhabbeti.
Doğru bu haberi belki ilk siz yayınladınız ama tuzağı kuranla ortaksınız sadece gözümde.
Cansu 1 ay önce
haber değeri var mı? var. Boş yapma hadi, küfretmeseydi Devlete.
Hakikat 1 ay önce
Insanın zekasıyla alay etmeyin. Adamlar 22 ocak'ta soruşturma yapmış ifade tutanağında görülüyor. Siz 23 ocakta haber yapmışsınız. Bu işi kimin organize ettigini herkes iyi bilir. Onları palazlandıranlar utansın.
saglık per 1 ay önce
poliste yeri geliyor cay bahcesinde çay içiyor..polis ile ilgili bir sitesinin bunu haber yaptıgını gördünüz mü...bu nedir ya..kagıt oynadılar diye bu olmaz gerçe bu yorumu muhtemelen yayınlamazsınız
vatandaş 1 ay önce
nasıl yani hepsi atılması gerek öyle açığa almak mı olur yuh be devlete küfür etsinler doktorlar hemşireler bir de para alsın bu nasıl bir şey
Mustafa 1 ay önce
İnsanlar kendi aralarında istediği gibi de mi konuşamayacak? Bunu videoya alıp yayan suçludur, insanların özel mahrem alanını işgal edemezsiniz. Görüntüyü çekenler hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.
Doğrusu 1 ay önce
Devletine küfredenin millete ne hayrı olabilir ki?
Sezen 1 ay önce
Bu işte sendika başkanının parmağı var. Amaç il sağlık müdürüne zarar vermektir. Il sağlık müdürü sendika başkanını kapıda karşılaşın bakalım daha başına neler getirecek. Bekleyelim görelim.
TC sağlıkçı 1 ay önce
Haa işte bu hem devlete küfür edecek hemde maaşını yiyip nankörlük edecek!! fazla beklemeden bu şekilde kapı edilecek!! Edilsinki ,hem kurumun hemde sağlık personelinin itibari yükselsin, hemde Mustafa Kemal ATATÜRKÜN beni türk hekimlerine emanet ediniz sözünden yola çıkarak hem devletini hem milletini seven bilgili çalışkan gariban atanamayan sağlıkci arkadaşlara yol açsınlar!! Darısı tüm Türkiye'de bu şekilde devletini ülkesini sevmeyen sözde sağlıkçı doktorların başına...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?