Bitmiyorlar! Çocuk Cerrahı: Biz Beyin, Yardımcı Sağlık Personeli Bizim Uzuvlarımız!

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Çocuk Cerrahı olarak görevli bir doktorun sağlık personeline karşı kullandığı kelimeler, yaptığı yakıştırmalar tepki çekti.

Gündem 18.01.2021, 12:40 18.01.2021, 13:13 Güler Sağlam
Bitmiyorlar! Çocuk Cerrahı: Biz Beyin, Yardımcı Sağlık Personeli Bizim Uzuvlarımız!

Doktor Ö.K. tarafından whatsapp üzerinden yapılan konuşma Sağlık Sen Aydın Şube Başkan Yardımcısı Erdem Özcan'ın sosyal medya'da paylaştığı görselle tepki çekti. 

TIKLAYIN

Yardımcı Sağlık personeli olarak doktor dışındaki personelleri tanımlayan Doktor Ö.K., "yardımcı sağlık personeli hekimlerin talimatlarını uygulayan personeldir" diyerek girdiği konuya, "Biz beyin, Siz bizim uzuvlarımız. Elimiz kolumuz. Biz düşünürüz, SİZE UYGULATIRIZ" diyerek sağlığın ekip işi olduğundan habersiz mesai yaptığını ortaya koydu.

Karşılaştığı söylem ve tavır karşısında görüşmeyi sosyal medya hesabından paylaşan Erdem Özcan, "UCUZ GAZETECİ BİZE RÜŞVETÇİ DEMİŞ ÇOK MU ?
BİR ÇOCUK CERRAHİSİ UZMANI'NIN BANA YAZDIKLARI. ZİHNİYET AYNI ÜSTTEN BAKMACI. EN HAFİF TABİRLE KINIYORUM SENİ KUKUL." diyerek tepkisini dile getirdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (26)
Adalet 1 ay önce
sağlık sen şube başkanı tam kendisinden bekleneni yapmış. sağlık senin yardımcı sağlık personeli sendikası olduğunu kanıtlamış. doktor beyin sözünde bir şey yok olayı farklı mecraya sağlık sen şube başkanı çekmiş. tabi ki doktorlar işin beynidir. yazdıkları order talimattır. tek başına beyin işe yaramaz tabiki organlar olacak ki iş üretilsin hastalar iyileşsin. ayrımcılık yapan sağlık sen şube başkanını kınıyorum. doktor ile yardımcı sağlık çalışanları bir ekip olarak beraber hizmet üreten kişilerdir.
hemşire 1 ay önce
acilen order falan kalkması gerek hemşireliğin doktorluğun bir altı değil her meslek gibi eşittir

eşitlik ilkesine göre herkes eşit olmalı her şey yönünden haklar maaşlar ve diğer şeylerde de
Hekim 1 ay önce
Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekirken böyle basit konulardan dolayı bizi birbirimize düşürüyorlar. Ve zarar gören biz oluyoruz. Sağlıkta kendi içimizde birlik ve beraberliği sağlayamazsak daha çok haklarımız gasp olur. Ayrıca paylaşımı yapan arkadaş isim de ifşa etmiş uygun değil.
Sağlık 1 ay önce
Aynen katılıyorum bunlara takılmamak lazım hekim ve saglik personeli bir ekiptir...uzuv olmadan beyin bir ise yaramaz eğer beyin önemli ise kollarımız bacaklarınız olmasin bakalım o beyin bi ise yarıyor mu yani burda herkesin yaptığı bir iş var...herkes beyni ile çalışıyor ve iş paylaşımı var kimse kimseye tepeden bakmasın saygı çerçevesi içinde ve arada maddiyata uçurum olmayacak şekilde adaletli bi sekilde herkesin görevini yapması hakkını alması en önemlisi gerisi saçmalık ve birbirimize laf söylemekten öteye gitmez...
Hemsir 1 ay önce
Ben geçenlerde böyle bir beyini hastaya bakması için üç saat aradım. Bu beyin takimi hastaya bakması gerekirken gelmiyorlardi. topu üç tane beyin bir birine attı.. ama sonunda üç beyinin hepsinide ikişer defa hastaya baktırdım...beyin gelmek istemedi ama uzuv çekti kafatasının içinden çıkardı ve hastanın akciğerlerini dinletti. İstemesi gereken tetkikleri de istediler.Şimdi hangisi beyin hangisi uzuv..
Sağlık memuru 1 ay önce
doktorun yazdıklarında abes bir durum yok, milleti birbirine düşürmeye çalışan bir sendika başkanının zırvalaması. Ego ve aşağılık kompleksi herkeste olabilir , abartmaya gerek yok
Atiye yildiz 1 ay önce
Sendikalar bizi birbirimize dusurmekten vazgecin
Recep Aksu 1 ay önce
Bu gibi istisnalar tüm hekimlere mâl edilemez.. Bizi birbirimize düşürmeye çalışmayın bu tarz haberlerle.. Yazık çok yazık habercilik anlayışınıza..
mustafa 1 ay önce
doktorların yarısı böyle düşünüyor açık söyleyim bizim meslektaşlarımız da buna çanak tutuyor dik duruş sergileyebilen pek yok şaşırmadım
Xxx 1 ay önce
Bu duzen boyle ezenler ve ezilenler olarak gecip gider...dr.lar ego olarak doguyolar beyin fazla geliyo
Sağlıkçılar 1 ay önce
He diyelim bizler uvuzlariz sen sicamasan ne olur bok içinde kalırsın değil mi.bir hemşiresiz bir sağlık memursuz bir aneztezi tek olmasa ameliyat yapamam değil mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?