Bir Tuhaf Yönetmelik...

28 Eylül 2019 Tarih ve 30902 Sayılı Resmi Gazete’ de Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı.

Gündem 02.10.2019, 18:54 04.10.2019, 11:15 Erdoğan Can
Bir Tuhaf Yönetmelik...

28 Eylül 2019 Tarih ve 30902 Sayılı Resmi Gazete’ de Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Haberimiz için lütfen tıklayınız. Bir önceki değişiklik de 31 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanmıştı. Özel Hastaneler Yönetmeliğinde yapılan değişikliklere bakıldığında Ülkemizde en fazla değişiklik yapılan yönetmelik istatistiğine sahip olduğunu söylediğimizde sanırım yanılmış olmayız.

ÖHY’ de bu kadar değişikliğin yapılması ayrıca bir inceleme yapılmasını gerektirir. Son yapılan değişikliğin 31 Mayıs 2019’ da yapılan değişikliklerin tam aksi yönde bazı değişiklikler içerdiği görülmektedir. Bizim dikkat çekmek istediğimiz husus ise Özel Hastaneler Yönetmeliğinde yapılan gerek son değişikliğin gerekse önceki değişikliklerin mevzuat yapma tekniğine ve hukuk diline uygun olmadığıdır. Yapılan değişikliklerin birçoğunda “bir defaya mahsus” “bir defalık” gibi hukuk diline uymayan ciddiyetten uzak bir dilin egemen olduğunu görüyoruz. Buradan söz konusu değişikliklerin, sürekli aynı iş bilmez bürokratlarca yapıldığını anlıyoruz.

           

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?