Bir Tuhaf Yönetmelik...

28 Eylül 2019 Tarih ve 30902 Sayılı Resmi Gazete’ de Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı.

Bir Tuhaf Yönetmelik...

28 Eylül 2019 Tarih ve 30902 Sayılı Resmi Gazete’ de Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Haberimiz için lütfen tıklayınız. Bir önceki değişiklik de 31 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanmıştı. Özel Hastaneler Yönetmeliğinde yapılan değişikliklere bakıldığında Ülkemizde en fazla değişiklik yapılan yönetmelik istatistiğine sahip olduğunu söylediğimizde sanırım yanılmış olmayız.

ÖHY’ de bu kadar değişikliğin yapılması ayrıca bir inceleme yapılmasını gerektirir. Son yapılan değişikliğin 31 Mayıs 2019’ da yapılan değişikliklerin tam aksi yönde bazı değişiklikler içerdiği görülmektedir. Bizim dikkat çekmek istediğimiz husus ise Özel Hastaneler Yönetmeliğinde yapılan gerek son değişikliğin gerekse önceki değişikliklerin mevzuat yapma tekniğine ve hukuk diline uygun olmadığıdır. Yapılan değişikliklerin birçoğunda “bir defaya mahsus” “bir defalık” gibi hukuk diline uymayan ciddiyetten uzak bir dilin egemen olduğunu görüyoruz. Buradan söz konusu değişikliklerin, sürekli aynı iş bilmez bürokratlarca yapıldığını anlıyoruz.

           

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 11:15

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER