Bir Hemşirenin Mobing Hikayesi: Bunu Yaptılar!

Uşak eğitim ve araştırma hastanesinde yaşandığı iddia edilen olayda, kalp kapak ameliyatı olan hemşirenin başına gelenleri yorumsuz yayınlıyoruz.

Gündem 05.09.2021, 12:54 06.09.2021, 10:52 Güler Sağlam
Bir Hemşirenin Mobing Hikayesi: Bunu Yaptılar!

Uşak eğitim ve araştırma hastanesinde hemşire olarak çalışmaktayım. 1 hafta önce ablam rahatsızlandı.öksürük ve burun akıntısı şikayeti vardı.

Ablam veri giriş elemanı olarak Aşı kayıtta çalışmaktaydı. Orada çalışan ekip arkadaşları sorumlu hemşireside dahil pandemi acilde sürüntü vermesini istediler. 25 ağustosta sürüntü benim isteğimle vermişti negatif çıkmıştı. Şikayetler devam ettiği için 29 ağustosta tekrar sürüntü veriliyor. Tomografi çekliyo kan tetkikleri veriliyor. Kendisi kalp kapak ameliyatı olduğu için çok fazla ilaç kullanamıyor. Tomografi sonucu temiz çıkıyor Acildeki doktor da 3 gün istirahat için rapor veriyor. Sürüntü sonucu negatif olmasına rağmen tomografi sonucu temiz olmasına rağmen ablamın raporunu kabul etmeyip tedaviniz serviste yapılacak diyolar..

ablamı servise çıkarıyolar fakat temiz servis değil pandemi servisine yatışını yapıyorlar. Ablam itiraz ediyo İyileşmek istemiyormusunuz dilek hanım diye yazılı bi şekilde cewap veriyolar.. 1. Gününde pandemiden sorumlu olan doktor dilek seni niye buraya yatırdılar neden temiz servise yatırmadılar diyor. Mobbing yapıldığını çok iyi biliyoruz. 3 gün ablam pandemi servisinde yatırılıyor. Elimdeki mevcut ilaçları kullanıyo ekstra bi tedavi verilmiyo. Ve ablamın psikolojisi bozuluyo ablam dava açmaya karar veriyo..

Başhekim yardımcısı kanunen haklısın biraz sakin ol zaten kalp hastasısın demiş.. konsey toplanıcak seni temiz servise alıcaz yanlışlık oldu demişler. Bu mevzudan dolayı Şimdide benimle uğraşıyolar. Çocuk acilde 5 eleman eksikle dışardan eleman takviyesiyle çalışmamıza rağmen pandemiyi bahane edip sadece beni çekiyorlar Ablam dava açmasın diye bu mobbinglere bi son vermeliyiz .

Hastane hepimizin. hepimiz emek veriyoruz kimse babasının çiftliği gibi kullanamaz.. sesimizi duyurmak için herkesten yardım istiyorum eminim bizim gibi olup susmak zorunda kalan çok insan var.. herkese şimdiden teşekkür ederim

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Sağlıksız Sağlıkçı 3 hafta önce
Yeter artık sağlık çalışanlarına yapılan zulümler mobingler
Liyakat ve Adalet 3 hafta önce
Maalesef, hastane başhekimlerinin çoğu hastaneyi babasının çiftliği gibi kullanıyorlar.
osman 3 hafta önce
bunlarin sahibi kimse sahip ciksin bu kendini bilmezlere adam efendi isinizi yapin gecin biz sizin gibi tepeden inme degil likayatle atanmis kisileriz haddinizi bilin
galatalı 3 hafta önce
ANKARA GÜLHANE hastanesinde olan olaylar hep sümen altı yapılıyor yönetim değişmeli
Exsen 3 hafta önce
Ne güzel bir hastane ne güzel yöneticiler...
Fethi 3 hafta önce
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN KARDEŞİM HER YER AYNI. İSTANBUL MEMURU SEÇİMİ BEKLİYOR.
Tunkay 2 hafta önce
Sen kendine bile eleman diye nitelendiriyorsun sana mobingde yaparlar baska biseyde bizim hemsirelerde böyle kendilerine eleman diyorlar vasifsizlar
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?