Bir Hemşirenin İsyanı ve Üzüntüsü: Öksürerek Hasta Bakıyorum

"Öksürerek hasta bakıyorum 08:00 - 08:00 arasında 24 saat nöbetçiyim üstelik . Zar zor insanlara dil dökerek test yaptırabildim." diyerek üzüntü ve isyanını kaleme alan hemşirenin paylaşımını yorumsuz aktarıyoruz.

Gündem 06.08.2020, 20:21 08.08.2020, 07:31
Bir Hemşirenin İsyanı ve Üzüntüsü: Öksürerek Hasta Bakıyorum

TIKLAYIN

"Sadece yazmak istedim . Artık bir şeylerin değişeceğine inancım kalmadı. Hemşireyim . Göğüs hastalıkları servisinde calışıyorum. 1 haftadır rahatsızım. Ev arkadaşım covid19 pozitif çıktı . Test sonucu çıkmadan bir gün önce idareye rahatsız olduğunu bildirmesine rağmen eleman yok denerek calıştırıldı.

Şuan ben de aynı durumdayım. Öksürerek hasta bakıyorum 8.8 - 24 saat nöbetçiyim üstelik . Zar zor insanlara dil dökerek test yaptırabildim. Sağlık çalışanının özellikle hemşirelerin hiç bir kıymetinin olmadığını düşünüyorum. Mesleğe olan inancım bitti . Gördüğüm tanık olduğum adaletsizlikler tüm umutlarımı yitirmeme sebep oldu."

Yorumlar (3)
çok üzücü.. 3 ay önce
torpilli sağlık çalışanları müdürlüklerde ya da hastanelerde masa başı çalışırken mualesef, diğer sağlık çalışanları da çok yoğun bir şekilde çalışmak zorunda kalıyor. Ama bu durum yetkililer tarafından ya görülmüyor ya da işlerine geliyor.
HEMŞİRE 3 ay önce
nerede bir iş var saglıkçı göreve depremde saglıkçı salgında sağlıkçı selde sağlıkçı sınırda saglıkçı savasta saglıkçı darbede saglıçı bulaşıcı hastalıklarda saglıkçı doğal afetlerde saglıkçı vbvb herzaman göreve ne bayram ne resmi tatil ne gece ne gündüz
Hemşireer 3 ay önce
En çok sahada hemşireler varken hemşirelere haksızlık etmesenız mi
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?