Bir Doktor 2 Hastane: Doktor Yüzünden İki Hastane Birbirine Düştü!

Kulak Burun Boğaz Doktoru Tolga Kara’nın Star Medica hastanesinden Yaşam Hastanesine transfer olduğuna ilişkin iddiaları Star Medica Hastanesi yönetimi yalanladı. Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekim Önder Önen, Doktor Kara ve Star Medica Hastanesi yönetiminin transfer iddialarının asılsız olduğuna ilişkin açıklamalarına karşılık Opr. Dr. Tolga Kara’nın kurumda ki mevcut şartlarını iyileştirmek için iki kurumu karşı karşıya getirdiğini iddia ederek, "Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi olarak tasvip etmediğimiz şekilde etik dışı davranışlarda bulunan Op. Dr. Tolga Kara ile bundan sonra hiçbir şekilde çalışmayı düşünmüyoruz." dedi.

Gündem 13.10.2020, 00:50 13.10.2020, 01:21 Güler Sağlam
Bir Doktor 2 Hastane: Doktor Yüzünden İki Hastane Birbirine Düştü!

Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekimi Önder Önen’in  doktor Tolga Kara ile fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak Yaşam Hastanesine transfer olacağını duyurmasının ardından Star Medica Hastanesi yönetimi basın açıklaması yaptı.

Doktor Tolga Kara ile basın mensuplarının karşısına çıkan hastane yönetimi, transfer iddialarının asılsız olduğunu, Kara’nın söz konusu hastane ile daha önce bir görüşme gerçekleştirdiğini fakat sözleşme imzalanmadığını, Star Medica Hastanesinde görevine devam ettiğini belirtti.

Star Medica Hastanesi İşletme Direktörü Atakan Polat, hastane yönetimi adına açıklamada bulundu.

YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Söz konusu paylaşımların gerçeği yansıtmadığını aktaran Polat, “Sosyal paylaşım sitelerine servis edilen Doktor Tolga beyin Yaşam Hastanesi ile sözleşme imzaladığı ve Star Medica hastanesinden ayrılarak ilimizde ki başka bir özel hastanede göreve başlayacağı ile alakalı paylaşımlar, görseller ve haberler yansıtılmıştır. Bu haberler, asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır. Bunları bildirmek amaçlı toplantı yaptık. Çünkü; böyle bir intibah halkımız da vatandaşlarımızda bırakmış olduğundan dolayı sizler aracılığı ile bu toplantıyı gerçekleştirmek istedik. Doktor bey uzun yıllardır bizimle çalışıyor. Akabinde de yolumuza yürümeye devam edeceğiz. Star Medica ailesi olarak hekimlerimiz ve personellerimiz iyi kalite,  iyi hizmet vermeye devam ettiğini buradan ayrıca belirtmek isteriz. Bizim bir sorumluluğumuz var. O da tüm halkımıza hizmet etmek. Sağlık sektörü de bunu gerektirir. Sağlık teknolojileri yatırımları projelendirilmiş olarak biz yatırım kararı vermiş bulunmaktayız. Bu süreçte bu vesile ile ilk olarak bilgisayarlı tomografi ve görüntüleme sistemlerini yenileyerek yolumuza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Star Medica ailesi olarak da sizlerin aracılığıyla en kısa sürede yeni hastane projesini müjdelemek için halkımıza iletmek isteriz. Doktor bey ile beraberiz, yolumuza devam ediyoruz. Akabinde aksi bir yön de yoktur. Çalışmamız her daim devam edecektir” dedi.P Polat açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ÖNCEDEN ÇEKİLEN FOTOĞRALAR

TIKLAYIN

Doktor Kara’nın Yaşam Hastanesi ile el sıkıştığına ilişkin çekilen fotoğraflarına yönelik sorulan soruyu ilişkin Polat, “ Onlar daha önce çekilen fotoğraflar. Bu tarz görüşmeler olabilir. Transfer söz konusu olsa bizde yazılı bir dilekçe olur. Herhangi bir sözleşme imzalanma durumu yok. Böyle bir süreç olmadı” sözlerini kaydetti.

HASTANENİN YERİ DEĞİŞECEK

Polat, Star Medica hastanesinin taşınmasına yönelik gelen soruya ilişkin ise şu ifadeleri kullandı: “ Yaklaşık iki buçuk üç yıl içerisinde yeni yerimize taşınacağız. Yer belli ama şu an onun müjdesini vermemiz uygun olmaz. Farklı durumlar oluşabilir. Yerimizi aldık. Kısa sürede de yeni hastanemizde hizmet vermeye başlayacağız”S Sorularınyanıtlanmasının ardından toplantı sona erdi.

Toplantıda, Star Medica Hastanesi İşletme Direktörü Atakan Polat, İdari Direktör Yunus Aykan, Kulak Burun Boğaz Doktoru Tolga Kara ve basın mensupları yer aldı.

STAR MEDİKA ONU O DA DOKTORU SUÇLADI

Kulak Burun Boğaz Doktoru Tolga Kara’nın Yaşam Hastanesinde göreve başlayacağını duyuran Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Başhekim Önder Önen, Doktor Kara ve Star Medica Hastanesi yönetiminin transfer iddialarının asılsız olduğuna ilişkin açıklamalarına karşılık duyuru yayınladı. Önen, doktor Kara’nın talebi üzerine görüşme yapıldığı ve onun onayı ile fotoğrafın paylaşıldığını kaydetti. Opr. Dr. Tolga Kara’nın kurumda ki mevcut şartlarını iyileştirmek için iki kurumu karşı karşıya getirdiğini iddia eden Önen, “ Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi olarak tasvip etmediğimiz şekilde etik dışı davranışlarda bulunan Op. Dr. Tolga Kara ile bundan sonra hiçbir şekilde çalışmayı düşünmüyoruz. Meslek hayatında kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

Sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Önen, şunları kaydetti: Yaklaşık 1 hafta önce KBB uzmanı Op. Dr. Tolga Kara hastanemiz yöneticilerine ulaşarak bizimle çalışma isteğini belirtmiş ve yapılan görüşmeden sonra prensip anlaşması sağlanmıştır. Daha sonra kendisinin şahsımla da görüşmek istemesi üzerine sahibi olduğum Big Mamma’s Restaurant’ta bir araya geldik. Görüşme esnasında Tolga Kara çalıştığı kurumdaki yöneticisiyle görüştüğünü ve ayrılma konusunda mutabakata vardıklarını tarafıma bildirmiş olup görüşme sonunda kendisinin hazırlattığı sözleşmede bulunan tüm maddelerde karşılıklı olarak anlaşmaya varılmıştır. Op. Dr. Tolga Kara’nın isteği üzeirne Big Mamma’sda ki ofisimde birlikte fotoğraf çektirdik.12.10.2020 tarihinde fotoğrafın paylaşılmasını kendisi istemiş olup, fotoğraf şahsi sosyal medya hesabımda paylaşılmıştır. Ancak gelişen olaylar bize göstermiştir ki Op. Dr. Kara çalıştığı kurumdaki mevcut şartlarını iyileştirmek için iki kurumu karşı karşıya getirmiştir. Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi olarak tasvip etmediğimiz şekilde etik dışı davranışlarda bulunan Op. Dr. Tolga Kara ile bundan sonra hiçbir şekilde çalışmayı düşünmüyoruz. Meslek hayatında kendisine başarılar diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Ceren 4 ay önce
Valla uzun yazının hiç bir kısmını okumadım özeldemi çalışıyorlar bunlar para için mi kapışmışlar biri özetlesin lütfen
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?