Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara: Tedavi Yapacak Sağlık Personeli Bulamayacağız!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Türkiye’nin pandemi döneminde koronavirüs sürecini değerlendirerek açıklamalarda bulundu. Gidişatı iyi bulmadığını belirten Kara, “Hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız” dedi.

Gündem 02.09.2020, 13:16 03.09.2020, 01:13 Güler Sağlam
Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara: Tedavi Yapacak Sağlık Personeli Bulamayacağız!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin koronavirüs süreci hakkında açıklamalar yaptı. Ülkedeki vaka sayısının bir türlü kontrol altına alınamaması üzerine Kara, önümüzdeki haftalarda kısıtlamaların geri gelebilme ihtimali olduğunu ifade etti

GİDİŞAT İYİ DEĞİL
Kara, artan vaka sayılarının ‘endişe verici’ olduğunu belirterek, “Önümüzdeki dönemde kısıtlamalar geri dönebilir” dedi. Vaka sayısının giderek arttığını ve bu durumun tehlikeli olduğunu belirten Kara, koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanlarının da hayatını kaybettiğini ve gidişatı iyi olmadığını ifade etti.

TIKLAYIN

“TEDAVİ EDECEK SAĞLIK ÇALIŞANI BULAMAYACAĞIZ”
Toplu etkinliklere katılıp rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen Kara, “Canımız yanıyor, hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız” dedi. Ayrıca aile bireyleri dışında, dışarıda görüşülen herkesin yanında maske ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini söyledi.

AŞI UYGULAMASI 2021 BAHARINI BULABİLİR
Koronavirüsü atlatanların tekrar hastalığa yakalanma ihtimali olduğunu açıklayan Kara, önlemlerin herkes için geçerli olduğunu söyledi. Önümüzdeki zamanlarda, kısıtlamaların geri gelebilme ihtimali olduğunu belirten Kara, aşıyla ilgili açıklamalarda da bulunarak çalışmalarının hızla sürdüğünü ama uygulamanın 2021 yılının bahar ayını bulabileceğini ifade etti.

Yorumlar (2)
Filiz 3 ay önce
Siz bulursunuz Allah bakanlığın belasını versin mahşerde iki elim yakalarında şimdi doyasıya paralarını dağıtsınlar
T akbulut 3 ay önce
Filiz adlı yorumcu seni kınıyorum bela okuma korona ile en iyi mücadeleyi türkiye yaptı bak bende cekirge devlet hastanesinde çalışan saglik personeli yim bir fikrin varsa edebinle yorum yaparsın bugün şehir hastaneleri olmasa idi ne olurdu ey meral aksener kilicdaroglu gereksiz diyordununuz devletin stratejik aklı ileriyi gördü tamam biraz zarar bile etse insan hayatı en kutsaldır politikası ile yuzbinlerce hayatı kurtuldu devlet kendi eliyle bunları yapamazdı daha önce gördük 30 yıldır inşaatı süren van Erciş morgedik barajı devletimiz yap işlet ortak ol devret modeli ile bunları yaptı Allah yapanlardan ebedi razı olsun diğer konu filiz hanım doğu Akdeniz meselesi ya siha ve iha olmasaydı bugün 500 e yakın sihamiz var ya ne oldu filiz hanım yorumcu bunların 200 tanesi akdeniz de fransız yunan ve diğer embesillerin ucak gemilerine bacalarinndan birer bomba bıraktım ı neye uğradığını sasirirlar müzakere gore buda gerek suriye 33 er şehit oldu makamları cennet olsun 5 günde türk silahlı kuvvetleri esedin ordusunun 500 e yakın tank zırhlı silah vs yerle bir etti iha ve sihalarla savaşsan 5 yılda bu kadar zarar veremezsin zalim Esada şimdide yorumcular devlette hata eder ama o zaman bu zaman değil salgın var devletimizin yanında olalım sayın bilim kurulu beyefendi bu ülkede tedavi edecek saglikci vardır merak etmeyin devlet aciz değildir zamanla atama yapar siz halki maske konusunda ve diğer önlemler konusunda uyarın devlet gereğini yapar
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?