Beyin Cerrahı 9 Bin 600 Parça Lego İle Atatürk Portresi Yaptı!

Beyin ve sinir cerrahı olarak Muğla'da görev yapan Opr. Dr. Övünç Erdem Çorapçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel 9 bin 600 parçadan oluşan legoyla "Ata'ya Minnet" isimli Atatürk portresini iki gün süren çalışmayla tamamladı.

Gündem 26.04.2021, 06:37 Güler Sağlam

Milas Devlet Hastanesi'nde çalışan Çorapçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel "Ata'ya Minnet" isimli Atatürk portresini iki gün süren çalışmayla tamamladı.

Çorapçı, legoya çocukluğundan bu yana ilgisinin olduğunu ve en zor lego setlerinin 9 bin parçadan oluştuğunu söyledi.

Lego ile Atatürk portresi çalışmasının kendi tasarımı olduğunu belirten Çorapçı, "Bilgisayarda legodan oluşan bir Atatürk portresi tasarladım ve malzemeleri yurt dışından sipariş ettim. 23 renkten oluşan 9 bin 600 parçayı sabırla birleştirdim. Atatürk, 23 Nisan'ı çocuklara armağan ederek, önce çocukların önemine aynı zamanda da yaratıcı ve çalışkan bir neslin önemine vurgu yaptı. Ben de bu çalışmayla yaratıcı bir nesle katkı sunmayı amaçladım." diye konuştu.

Atatürk portresinin 80x80 santimetre boyutunda olduğunu ve şimdilik evinde sergilediğini kaydeden Çorapçı, projesini lego sergilerine göndereceğini ifade etti.

Kaynak: HABERLER .COM

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?