Belediye Başkanının Doktor Hemşire Ayrımı Tepki Çekti!

Zonguldak Belediyesine ait katlı otoparkın sadece doktor ve hemşireler için ücretsiz olması, diğer sağlık çalışanlarını kapsamaması tepkilere neden oldu.

Gündem 30.04.2021, 00:44 Güler Sağlam
Belediye Başkanının Doktor Hemşire Ayrımı Tepki Çekti!

Türk Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ı sağlıkçılar arasında ayrım yapmakla suçlayarak, “Beş kez randevu istedim ama görüşemedim. Ne yapalım derdimizi Marko Paşaya mı anlatalım” dedi.

Zonguldak Belediyesine ait katlı otoparkın sağlık çalışanlarına ücretsiz tahsis edilmesine önce sevindiklerini sonra ise sadece doktor ve hemşireler için almış bir karar olduğunu öğrendiklerini ifade eden Arzu Kara şunları söyledi: “Ebeler, sağlık memurları, sağlık teknikeri ve teknisyenleri sağlık lisansiyerleri vb. sağlık meslek mensubu arkadaşlarımız yok sayılmış. Merak ediyoruz bu dahiyane fikir kime ait? Kendisi de bir hekim  olan ve sağlık hizmetlerinin ekip işi olduğunu bilmesi gereken Sayın Belediye Başkanı böyle bir karara nasıl imza attı? Bu karara sağlık hizmetinin içinden gelen bir Belediye Başkanı imza atıyorsa vay halimize. Karardan haberi yoksa onu da kendi düşünsün. Salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarını göz ardı etmek, çalışanlar arasında ayrım yapmak bir yöneticiye hele seçilmiş bir yöneticiye hiç yakışmıyor. Salgın her geçen gün artıyor. Daha dün Zonguldak vaka rekoru kırdı. Bu günlerde sağlık çalışanlarına bu ayrımcılığımı reva görüyorsunuz .

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bu konuyu görüşmek için Belediye Başkanımızdan 5 defa randevu talep ettim . Görüşemedim. Bu ayrı bir muamma. Ne yapalım derdimizi Marko  Paşaya mı anlatalım?”

Kaynak: manşet halkın sesi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
vatandaş 2 ay önce
halk devletin değil mi devlet de bizler değil miyiz
zaten hemşireler ile doktorlar maaş alıyorlar bize de ücretsiz olması gerek
Lütfen 2 ay önce
Sizin işyerinize gelip bütün imkanlarından faydalanabilir miyim??
18
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?