Belediye Başkanından Sağlık Müdürüne Koronavirüs Suçlaması!

Çorum’un Sungurlu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ilçede artan koronavirüs vakalarının sorumlusunun İlçe Sağlık Müdürü olduğunu iddia etti.

Gündem 11.09.2020, 22:36 12.09.2020, 02:06 Güler Sağlam
Belediye Başkanından Sağlık Müdürüne Koronavirüs Suçlaması!

Çorum’un Sungurlu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ilçede artan koronavirüs vakalarının artmasının sorumlusunun İlçe Sağlık Müdürü olduğunu iddia etti.

Sungurlu’da bugün sadece 40’ın üzerinde pozitif vakanın olduğunu öne süren Şahiner, yarın ise bu kişilerin aileleriyle birlikte test yapıldığında sayının artacağını, gün geçtikçe Sungurlu’da koronavirüs vakalarının korkutucu derece arttığını ileri sürdü.

2 AY ÖNCE UYARDIK

TIKLAYIN

“Biz 2 ay önce giden Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam vekili ile İlçe Sağlık Müdürünü uyardık’ diyen Şahiner, “Gelen vatandaşlarımıza test yapılsın. Sizler karşılayamıyorsanız biz Belediye olarak karşılayalım dedik. O zaman bize cevap olarak sağlıktaki başarıdan bahsettiler. Şuan Sungurlu’da 2 bine yakın hasta izole durumunda. Bunun neresi başarı ?” diye konuştu.

Gelinen durumun maalesef ki kontrol edilebilirlik aşamasını geçtiğini iddia eden Şahiner, bunun tek sorumlusunun İlçe Sağlık Müdürlüğü görevine bilgisiz, tecrübesiz bir insanın atanması olduğunu savundu. Şahiner, ilçe sağlık müdüründen ne vatandaşın ne de personelinin memnun olmadığını ileri sürdü.

Şahiner, açıklamasında "Sungurlu’yu, köylerini ve insanlarını bilen tecrübeli ve yetkili doktorlarımız varken, siyaseten bu göreve atanan böyle insanların müdürlük koltuğuna oturtturulması akla ve mantığa sığmıyor. Sungurlu’nun kaderi mesleki yetkinliği yeterli olmayan, telefonlarımızı bile açmaya tenezzül etmeyen insanların elinde olmamalı” ifadelerine yer verdi.

Yetkilileri göreve çağıran Başkan Şahiner, “Sungurlu’nun kaderiyle kimseyi oynatmam. Gereğini yapıyorsanız yapın. Yapmıyorsanız ben gerekli yerlere gereğinin yapılması konusunda girişimde bulunacağım” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
allahım ya 5 ay önce
nakliyeci ve petrolcü beledye başkanı ilçe sağlık müdürünün mesleki yetkinliğinin yeterli olmadığına kanaat getirmiş işe bak. ilçeyi bilen başkanın sevdiği doktor kimse onu atamamışsınız atadığınız ilçe sağlık müdürü bilim kurulunun yayınladığı algoritmada ilçeye her gelene test yapılması gibi birşey yok yapamam bunu demiş başkanın kararı yerine bakanlığın kararını uygulamış bu durumun sorumlusu sizsiniz yetkililer bu haberi yapan editöründe görüşünü alın ilçe sağlık müdürü atarken yoksa böyle haberleri yayınlamaya devam eder
Mehmet 5 ay önce
Belediye başkanı doğru söyllemiş o gün ilçe merkezine gelen 50-60 kişiye test yapsalardı 2000 kişi karantina da olmazdı.. kaldı ki algoritmayı görüyoruz işte.. vakalar yine şaha kalktı..
uzun adam 5 ay önce
başkan sen kendi işine bak şov yapma
Er.Ge 5 ay önce
Yürrü be Başkan kim tutar seni . Bence İlçe Sağlık Müdürlüğü sana ikinci görev olarak verilmeli veya İlçe Sağlığa Kayyum atanmalı.
Sag.mem 5 ay önce
Bu her ilde aynı önlem alamadılar her kese bulaştırdılar yani beceremediler covidliyle şüpheli temaslı aynı yerde iç içe bir yerde tahlil verdirip herkese bulaştırdılar şimdide baş edemiyorlar
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?