Bekçilere Zam, Çalışma Süresi Kısaltma Gibi Yeni Haklar Geliyor!

Meclis'e sunulması beklenen yeni kanun teklifinde, çarşı ve mahalle bekçilerine yeni haklar verilmesi bekleniyor. Çıkacak Kanun'da bekçilerin yetkileri artırılırken, haftalık çalışma süresi 40 saat olacak ve maaşlarına zam yapılacak. İşte detaylar..

Bekçilere Zam, Çalışma Süresi Kısaltma Gibi Yeni Haklar Geliyor!

BEKÇİLERİN ÇALIŞMA SÜRELERİ DÜŞÜRÜLECEK

Çarşı ve mahalle bekçilerinin haftalık çalışma süresi 40 saat olacak. Emniyet ve asayişin gerektirdiği durumlarda haftada bir gün istirahat verilmek kaydıyla bu süre artırılabilecek.

BEKÇİ MAAŞLARINA ZAM YAPILACAK

Kanun teklifi kabul edilirse bekçilerin maaşlarına da zam yapılacak.

TIKLAYIN

BEKÇİLERİN YETKİLERİ GENİŞLETİLECEK

Düzenlemeye göre; çarşı ve mahalle bekçileri, görev bölgelerinde ve çalışma saatleri içinde kişileri, araçları durdurabilecek, kimlik sorabilecek, şiddet mağduru veya şiddete, istismara uğrama riski taşıyan kadın ve çocukları en yakın genel kolluk birimlerine teslim edecek.

TRAFİĞİ TIKAYAN ARAÇLARA ENGEL OLACAK

Bekçiler, halkın sükun ve istirahatini bozanları ve başkalarını rahatsız edenleri engelleyecek; sokak, geçit ve meydanları tıkayarak trafiğe mani olan taşıtları ve diğer engellerin kaldırılmasını sağlayacak.

ZOR VE SİLAH KULLANMA YETKİSİ

Çarşı ve mahalle bekçileri, zor ve silah kullanma yetkisine sahip bulunacak, genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olacak. Jandarma teşkilatında istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçileri, jandarma hizmetleri sınıfına dahil edilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 19:44

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 1 ay Önce

Bekçilere verilen değere bak, bizim neden maaşlarımıza zam yok ? Yazıklar olsun bu kadar emek verdik hastalandık hastalara özveri ile baktık emeğimizin karşılığı bu mu yazıklar olsun .....

Polis
Polis - 1 ay Önce

Arkadaşlar herkes buna itiraz etmiş evet sağlık çalışanlarımızın işi sadece covid döneminde değil her zaman zordu. Daha fazla maaş alsınlar kimsenin gözüde olmasın. Fakat bekçilere gelince bu adamlar yeri geliyor - 30 derecede ambulans çalışanlarına yardım etmek için nefes nefese koşuyor covid döneminde vefa grubuna dahiller para dağıtımında varlar. Emin olun konuştuğum her bekçi sizden bahsederken sağolsunlar diyor. Sizde bu mesleğe iyi gözle bakıp saygı duyun lütfen. Birgün yardımınıza koşup canınızı kurtarırlarsa yüzlerine bakacak yüzünüz olsun. Hepinizden Allah razı olsun emekleriniz için.

Yılmaz
Yılmaz - 1 ay Önce

Bizde zam istiyoruz.vhki, hizmetli.bakanlık çalışanlarında ayrımcılık olmaz.sonuçta biz de hastane personeliyiz

Sağ.mem.
Sağ.mem. - 1 ay Önce

Onların bakanları var biz devletin Üzeyir evlatları olduğumuz için bize göre bişe yok

Saglik
Saglik - 1 ay Önce

Bu yazidan anlayacagimiz şu herkese bi iyileştirme yapılırken bize hala adaletsizlik yapılıyorsa demekki hükümetin bize karşı bi düşmanlığı var yani egolarını sadece bizde tatmin ediyorlar...covid 19 bile bize hiç-bir hak getirmedi tavan ödemeye deyip tavanı yüksek olanlar cebini doldurdu sadece olay bundan ibaret sendikalar falan bunları çözemez önce hükümetin saglik üzerinde vatandaş endeksli değil çalışan endeksli bi zihniyete sahip olması lazim ama vatandasdan oyları topla saglik personelini köle gibi kullan politika bu maalesef o yüzden benim bi beklentim yok

Dadaş
Dadaş - 4 hafta Önce

Bekçiler in yasası geçti baktım ama zam göremedim ?

İKM.
İKM. - 1 ay Önce

HİÇ İNFAZ KORUMA MEMURUNU GÖREN VARMI NE HALDELER NELER YAŞIYORLAR VE ALDIKLARI MAAŞ...

SIRADAKİ HABER