Başkan Yardımcısı Görevden Alındı!

Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Murat Yavuz Ladikli’nin görevden alındığı öğrenildi.

Gündem 09.09.2019, 20:18 10.09.2019, 03:26
Başkan Yardımcısı Görevden Alındı!

Ordu Sağlık Camiasında adı sıklıkla geçen Ladikli, Sağlık-Sen Ordu Şube Yönetimi seçim sürecinde, sendika üyelerine, kendisinin de aday olduğu sendika yönetimini desteklemeleri için ciddi baskı uyguladığı, idari tehdit yaptığı gibi iddialarla Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu iddia ediliyordu. 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE DE SENDİKA YÖNETİMİNDE DE BAŞKAN YARDIMCISI!

TIKLAYIN

Sağlık-Sen Ordu Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu Seçimlerinde Ahmet Yılmaz’ın ekibinde yer alan Murat Yavuz Ladikli, Ahmet Yılmaz’ın 86 oy alarak kazandığı seçimlerde yeni yönetime girmiş, Sendika Başkan Yardımcısı olmuştu. Murat Yavuz Ladikli, mayıs 2018'den beridir Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak da görev yapıyor.

İddiaların Sağlık Bakanlığına şikayet olarak yansıtıldığı, Bakanlığın Murat Yavuz Ladikli hakkındaki suçlamalar nedeniyle Teftiş Kurulu Başkanlığını harekete geçirdiği ve Ladikli hakkında müfettiş görevlendirildiği, iddialarla ilgili olarak soruşturmayı tamamlayan müfettişin Ordu’dan ayrılmasının üzerinden 15 gün geçtikten sonra Ladikli’nin görevden alınması işleminin birçok sağlık çalışanın kafasında ciddi soru işareti oluşturduğu belirtiliyor. 

Geçtiğimiz ay görevden alınan eski İl Sağlık Müdürü Ergün Yanmaz’ın yönetim kadrosunda olduğu bilinen Murat Yavuz Ladikli hakkında Sağlık-Sen dışında ki diğer sendikalarında sendikal faaliyetlerin özgürce yerine getirilmesine engel olduğu ve tehditle üyelerin sendikalarından istifa ettirilerek Sağlık-Sen’e üye yapılması konularında ki iddialarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu, ayrıca idari soruşturma açılması için Sağlık Bakanlığına ve Ordu Valiliğine dilekçeler verildiği iddiaları uzun zamandır konuşuluyordu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
24
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?