PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başkan Sordu: Hastanenin Başhekimi Kimin Akrabası? Yardımcısı Kimin Kızı?

Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Deniz ve Başhekim Yardımcısı Merve Erol Deniz’in kimlerin akrabası olduğunu soran Başkan Ergen, yayımladığı basın bildirisinde hastane eş, dost, hısım, akrabanın yönetici olarak atandığı bir kurum olarak mı görülmektedir? sorusunu yöneltti.

Gündem 31.03.2022, 19:04 Cansu Polat
Başkan Sordu: Hastanenin Başhekimi Kimin Akrabası? Yardımcısı Kimin Kızı?

Günboyu Gazetesi'nde yer alan haberde;
Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Deniz ve Başhekim Yardımcısı Merve Erol Deniz’in kimlerin akrabası olduğunu soran Başkan Ergen, yayımladığı basın bildirisinde şu görüşlere yer verdi:

AKP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol’un Manavgat Devlet Hastanesi ile ilgili yaptığı açıklamayı hayretler içerisinde takip ettik. AKP İlçe Başkanı, yıllardır verilen hastane sözüne bu kez eline aldığı 3 boyutlu Manavgat Devlet Hastanesi fotoğrafıyla devam etti.

AKP Manavgat İlçe Eski Başkanı Hasan Öz’ün 18 Ekim 2018 tarihinde ‘500 yataklı Manavgat Araştırma Hastanesi için yılbaşından sonra ihaleye çıkılacağını’nın müjdesini vermişti. Hatta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da 2018 yılında hastane müjdesi ile Manavgatlı hemşehrilerimizi heyecanlandırmıştı. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan da 1 Şubat 2021’de hastanenin 2021 yılı yatırım bütçesine eklendiğini duyurmuştu. Daha sonra AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 6 Eylül 2021’de 300 yataklı Manavgat Devlet Hastanesi’nin proje ihale çalışmalarının başladığını, yapım ihalesinin en kısa sürede programlanacağını ve 2023 yılında modern ve kaliteli sağlık donanımı ile hizmete alınması planlanlandığını söyledi.

Şimdi ise AKP İlçe Başkanı ‘Sizlerle yeni bir yatırım müjdemiz için birlikteyiz’ diyerek çocuk kandırır gibi müjde veriyor aklı sıra. Bizler sizin Manavgatlı hemşehrilerimizi daha fazla kandırmanıza müsaade etmeyeceğiz. Her fırsatta söylediğiniz yalanları, oyalama taktiklerinizi halkımıza gidip anlatacağız.

Kendi ayıplarını örtmek için sağlık çalışanlarını hedef aldığımız iftarasında bulunmaktan da çekinmeden, siyaset kurumunu çirkefleştirmeleri bizleri ayrıca üzmüştür. İyi Parti olarak, sağlık çalışanlarımızın her zaman yanında olduk. Sadece pandemi sürecinde değil, her ortamda sağlıkçılarımızın sorunlarını dile getirdik. Getirmeye de devam edeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet edin’ dediği noktadan ‘Giderlerse gitsinler’e dönen süreçte ne zaman doktorların yanında olmuşlar da bugün iftiralarla Manavgatlı hemşehrilerimizi yanıltma yoluna gidiyorlar?

Saygı değer basın mensupları;

İyi Parti hiçbir zaman yapılan hizmetin karşısında olmamıştır, olmayacaktır da. İnsanımız için yapılan her hizmetin sonuna kadar destekçisi olmaya hazırız. Biz sadece yerine getirilmeyen sözlerden bıktık usandık. Manavgatımıza 300 yataklı değil 1000 yatak kapasiteli hastane yapılsın. Bölgemizde insanlarımız Antalya yada Alanya’ya gitmek zorunda kalıyor. Bir de özel hastanelere mahkum bırakılıyor. Şimdi buradan sormak istiyorum.

Hastane yapımının bu kadar gecikmesinin sebebi AKP’li Milletvekilinin özel hastanesi mi?

Öte yandan Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Deniz kimdir? Kimin akrabasıdır?

Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Merve Erol Deniz kimdir? Kimin kızıdır, kimin yeğenidir?

Manavgat Devlet Hastanesi, eş, dost, hısım, arkabanın yönetici olarak atandığı bir kurum olarak mı görülmektedir?

Devlet Hastanesi’nin 3 boyutlu çizimi gerçekten Manavgat’ın projesi mi, yoksa örnek olarak başka bir yerden mi alındı?

Devlet Hastanesi, devlet tarafından mı yoksa yap-işlet-devret modeli ile mi yapılacak?

Sözde 2023’te faaliyete geçecek olan Devlet Hastanesi hangi bahara bırakıldı?

Yorumlar (2)
asabi 2 ay önce
Antalya geneli sorunlu zaten AKP zihniyeti hergün çekilmez hal alıyor il sağlık müdürlüğü kukla
Millet Hesap Soracak 2 ay önce
Bu eş,dost,hısım,akraba konusunda kimse Samsun'u sollayamaz.Eski akp il başkanının yengesi uzman.gerisini yazmıyorum çünkü vekillerin bunları okuyup da "ayıp etmişiz" diyecek halleri yok
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?