Başhemşire Sosyal Medya Tepkisine Kayıtsız Kalmadı!

"Van Bölge Hastanesi'nde sorumlu hemşire kurduğu korku duzenine uymayan hemşireleri mobbing ile birim değiştirmeye zorluyor " iddialarının sosyal medya'da gündeme gelmesinin ardından bir çok sağlık çalışanı tepkisini ortaya koydu.Gelen tepki yorumlarının ardından Başhemşire'nin ilgili sorumlu hakkında işlem yapacağını söylediği iddia edildi.

Gündem 26.12.2020, 22:05 27.12.2020, 19:55 Güler Sağlam
Başhemşire Sosyal Medya Tepkisine Kayıtsız Kalmadı!

S.B.Ü Van Eğitim Araştırma Hastanesinde çalıştığını belirten sağlık çalışanı, yaşadığı hakareti ve mağduriyeti dile getirdiği mesajında;

"Merhabalar başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Covid yoğun bakımda hemşireyim. Bu ay yaklaşık 10 gün önce hafta sonu nöbet tutarken pozitif olduğumu öğrendim. Evde eşim ve kayınvalidem vardı. Eşim hamile ve kayınvalidem şeker hastası idi. Sonrasında sorumluyu arayıp hastanenin yeri var mı karantina için diye sordum. Sana dönecekler dedi. Sonrasın süpervizör beni arayıp hastanenin yeri olmadığını istersem covid servisine yer açıldığında yatışı mı yapabileceğini söyledi. Ben de yatış endikasyonum yok başkasının hakkına giremem, koca hastanenin 1 personeli için yeri yok mu deyince bir tek sen mi covid oluyon, bir tek senin karın mı hamile s.... git evinde bir odaya kapan diyerek telefonu kapattı. Sonrasında evde izole olup karantinaya girdim. ne kadar dikkat etsekde eşim ve kayınvalidem de pozitif oldu. Esim hamile olduğu için ağır atlattı. Hastaneye yatışı yapıldı. Çok uğraşarak yoğun bakıma girmesini engelledik çok şükür. Bu hitap ve bu davranış için ne yapabilirim?"

TIKLAYIN

Mesajın sosyal medya'da paylaşılmasının ardından sağlık çalışanları yaşanan olaya tepkilerini dile getirdi. 

Hemşireler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapılan yeni bir paylaşımla, "Van Bölge Hastanesi ile ilgili yayınladığımız mobbing iddiasına Hastane Başhemşiresi nejla hanim sayfamıza ulaşarak olayda adı geçen baskıcı liyakatsiz sorumlular ile ilgili soruşturmayı yaparak geri dönüş yapacağını iletti." açıklaması yapıldı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
CovidAcil 5 ay önce
Idarenin yalaka soytarilari Supervisor heyeti!
Murat reis 5 ay önce
Size si** çeken idareci kimse devletten s** yemelidir ki görevini layıkıyla yapan kişiler o makamlara gelsin
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?