Başhemşire Koltuğuna Oturalı 1 Ay Geçmeden Geçmişin İntikamını Almak İçin Sahaya Çıktı

2 yıl önce bana mobbing yapılıyor, beni zorla sorumluluktan alıyorlar diye isyan eden zat, başhemşire koltuğuna oturmasının üzerinden 1 ay geçmeden geçmişin intikamını almak için sahaya çıktı.

Gündem 11.10.2021, 00:02 Zeynep Elmalı
Başhemşire Koltuğuna Oturalı 1 Ay Geçmeden Geçmişin İntikamını Almak İçin Sahaya Çıktı

Bursa Sağlık Sen İl Başkanı Gökhan Yünkül'ün açıklaması;

2 yıl önce bana mobbing yapılıyor, beni zorla sorumluluktan alıyorlar diye isyan eden zat, başhemşire koltuğuna oturmasının üzerinden 1 ay geçmeden geçmişin intikamını almak için sahaya çıktı. 1300 yataklı Yüksek İhtisas Hastanesinde çözülmesi gereken onlarca sorun varken, tek sorun acil sorumlusunun supervisor nöbetiymiş gibi koltuğa oturduğu gibi bunu gündem etti. Acil sorumlusu arkadaşımız ayda 48 saat fazla mesai yaparak acilde nöbet tutmaya devam ederken ısrarla süpervisor nöbeti tutturma isteği neden kaynaklanıyor?

Geçmişte kendisinin maruz kaldığını iddia ettiği mobbingi çok değil koltuğa oturmasının üzerinden 10 gün geçmeden kendisinden sonra sorumlu olan arkadaşımıza yapmaya başladı. Acil sorumlusu arkadaşımız bizimde tavsiyemiz ile görevinden istifa etti. Baskıya boyun eğecek değiliz. Buna sessiz kalacak değiliz.

Kendi yetersizliği sebebi ile geçmişte acil sorumluluğundan alınmasını mobbing diye yutturmaya çalışan bu kişinin ne kadar yetenekli bir yönetici olduğunu göreve gelmesinin ardından daha 1 ay geçmeden müşahede etmiş olduk.

Ne senin nede senin akıl hocalarının, ne temsilcilerimize nede üyelerimize baskı yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Sağlık-Sen olarak her daim hakkı, hukuku ve adaleti herşeyin üzerinde tuttuk. Adaletsizliği ve hukuksuzluğu yapan üyemiz dahi olsa karşısında olacağız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Lab tek 1 hafta önce
Sağlık Sen ve Adalet öylemi komik oluyorsunuz...
Gül 1 hafta önce
Valla hiç Bi yetersizin görevden alındığını duymadım ancak torpili azalmıştır. Ama çoğu iş yapanın çalıştırılmadığına bizzat şahidim
SAĞLIKSEN HASTANE İŞLEYİŞİNİ ÇOK MÜDAHALE EDİTOR 1 hafta önce
Muhtemelen Başhemşirenin supervisör böbeti tutmasını istedipi kişi sendika üyesi ve sendika bu yüzden yaygara yapıyor. Sorumlu Hemşirelerin hepsi supervisör böbeti turarken Acil sorumlusu bundan niye muaf olsun? Sendika üyesini haklı çıkarmak için ılayları çarpıtarak anlatıyor olabilir. Sendikalı olmayan hee yöneticiye il şuba başkanları mobing iftirası atıyor son dönemlerde taktikleri bu. Ama asıl Sağlıksenli yöneticiler çok ciddi mıbbing uyguluyor yıllardır ama sendika kendisinden olan mobbingci yöneticilere bırak laf söylemeyi bir de destek oluyor. İki yüzlü davranıyorlar.
Nem E Lazım 1 hafta önce
sağlık sen başkanı yapınca açıklamayı baya komik geliyor adalet liyakat falan da ekliyorlar ya araya :D . demek ki kendi istediği başhemşire olamamış olması istenileni düşürmek için çabalıyor .
Vah ki ne vah... 1 hafta önce
Yünkül adaletten, mobbingden bahsediyor... Ne günlere kaldık, duyan, seni tanımayan gerçek zannedecek... Bursa tanıyor seni yorulma hiç...
Emergency 2 hafta önce
Durun, siz kardeşsiniz
TUFAN 1 hafta önce
E MEMLEKET RUHU EGOİZM. ÇALMA, RÜŞVET,ADAM KAYIRMA VS VS AH BİR TÜRK MİLLETİ DİYEBİLSEK DOGUDAN, BATIYA...
osman 1 hafta önce
saglik sen kendi adamini koltuga oturtamamis belli derdinin sebebi. bu yorumu bashemsire arkadas kendisine destek gibi yorumlamasin. ayni ssyin lacivertisiniz Allahinizdan bulun nokta !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?