PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başhekimlik Sekreteri Korumak İçin Doktoru Suçladı

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, hastane yönetiminin CİMER şikayetine verdiği yanıt görenleri şok etti. Sekreteri koruduğu görülen yönetim doktoru ise suçladı.

Gündem 18.10.2022, 14:25 18.10.2022, 19:34 Cansu Polat
Başhekimlik Sekreteri Korumak İçin Doktoru Suçladı

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi MR biriminde yaşanan olayla ilgili CİMER şikayetine verilen cevap herkesi şok etti.

61 Trabzon isimli sitede yer alan habere göre; iddialara göre sekreterin hatası üzerine anestezili MR yerine normal MR’a sokulan ve bunun sonucunda hastanın fenalaşmasına sebep olunan olayla ilgili CİMER’e yapılan şikayete hastane yönetimi doktoru suçlayarak cevap verdi.

Hastaya doktor tarafından anestezili değil normal MR yazıldığı belirtilen açıklama, şu sorunun cevaplanmasını mecbur kıldı. Madem doktor anestezili MR yazmadı ise, neden hastadan anestezili MR öncesi istenen tetkikleri yaptırması istendi? (akciğer filmi, elektrokardiyografi, kan sayımı, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri)

Böyle bir sorumsuzluğu böylesine basit bir yalanla geçiştirmeye çalışan Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne yapmaya çalışmaktadır? Hem doktoru suçlayıp hem de hasta hakkının hiçe sayılması hangi prosedürde yazmaktadır?

HASTANE BAŞHEKİMLİĞİ TARAFINDAN CİMER'E VERİLEN SKANDAL YANIT!

Yorumlar (8)
Skandal yanıt nerde 2 ay önce
Ben mi okuma yazma bilmiyorum yoksa haberin içeriğinde mi yok, nerede bu skandal yanıt? MR kağıdına ne yazıldıysa onu girmişler tetkik olarak, doktor preop hazırlık yaptırmış belki MR sonrası ameliyat planlıyor, malum mu olacak radyoloji sekreterine? Gerçekten bu sitenin haberlerini yapan kişiler nasıl bir mülakattan geçiyor merak ettim :))
Fitne2 2 ay önce
Sizin işiniz gücünüz hastane Başhekimliklerine saldırmak mı? Bunu kendinize görev edinmişsiniz. Tek amacınız algı oluşturmak. Merak ediyorum içinizde hiç aklı selim bir gazeteci yok mu?
Xyz 2 ay önce
Yanlışlıkla normal emar istemiş olamaz mı anestezili emar tetkikleri ni yaptırsada. Doktoru bu kadar korumaya çalışmanız hatasız kullarmış gibi göstermenizde başka bir saçmalık.
vatandaş 2 ay önce
hata birindedir burda ünvana göre hata olmaz ki...çok saçma
Aaeeggg 2 ay önce
Ne saçma haber yapmışsınız.. hastaya genel anestezi ile Mr çekilmesi günlük uygulamada olmayan bir uygulama ve tehlikeli bir uygulama. Anestezi verip bir hasta 20 dk Mr cihazı içine bırakılamaz. Ayrıca anestezi uzmanları boş değil ki ameliyattan ameliyata koşuyorlar.. işi yokmuş gibi korkan hasta başına radyolojiye mi gelecekler..Mr cihazı içinde korkmak çok yaygın bir durum sırf korkanları uyutsun diye günde 10 kere anestezi uzmanı isterler asıl işleri kalır
Asabi 2 ay önce
Hizmetçisini ş.... Ken bulaşıkları kendi yıkamış
Beytul Durmuşoğlu 2 ay önce
Devlet hastanelerinde sekreter olmak için siyasi torpili olanlar şanslı olduğundan burada siyasi baskı ağır basmış başhekimlik de kendisini oraya getiren erk sahiplerine liyakatini göstermiş. Şaşıracak birşey yok.
lazımlık 2 ay önce
öyle sözle istem hataları doğurur tabiki. bu yetki sadece hekimin olmalı. yoksa bitmez bunun sonu yok şunu istedim bunu atmış sekreter yok şöle söyledim böyle anlamış. akla karayı nasıl seçeceğiz?