Başhekimlik: Oda Yetkilileri Sağlıkçıları Kışkırtıyor!

DEÜ Hastanesi Başhekimliği, İzmir Tabip Odası'nı kastederek "Tabip Odası'nın sağlık çalışanlarını kışkırttığını" söyledi.

Gündem 02.10.2020, 16:40 02.10.2020, 21:54 Güler Sağlam
Başhekimlik: Oda Yetkilileri Sağlıkçıları Kışkırtıyor!

Açıklamada, “Ülkemizin ve insanlığın olağanüstü günlerden geçtiği şu dönemde, kendini devletimizin ve ilgili mevzuatın üstünde gören; hak koruma adına sağlık çalışanlarımızı kışkırtmak isteyen İzmir Tabip Odası sorumsuzca davranışlarında ısrar etmekte; siyasetin kirli tarafında durmak istemektedir. Bu yapı, sendika temsilcileri ile birlikte hastane yönetimimizi ‘ek ödemeler’ ve ‘fazla mesai’ konuları üzerinden yıpratmak istemiştir. İnsanların can derdine düştüğü bir yerde; sırf muhalefet etmeye ve aslı astarı olmayan iftiralarla 38 yıllık mazisi olan bir kurumu karalamaya çalışmak, tek kelimeyle insafsızlıktır” denildi.

TIKLAYIN

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Aklına gelen cümleleri düşünmeden söylemek, her şeyden önce buradaki mensuplarımızın emeğine saygısızlıktır. Adı geçen yapının kanunda tanımlanan görevleri temel olarak, mesleki hakları korumak, mesleğin gelişimini sağlamak ve ilkeli davranmaktır. Pandemi sebebiyle birçok sağlık çalışanı arkadaşımızı kaybettiğimiz şu süreçte, insanların çalışma motivasyonunu bozulmamalıdır. Yetkisini Anayasa'dan almayan hiçbir kişi ve kurum, köklü hastanemizin yapacağı iş ve işlemlerle ilgili yönlendirmede bulunamaz. Hiç kimse yönetimimize baskı yapamaz; mensuplarımızla olan güçlü bağımızı koparamaz. Hastanemiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de milletimizin ve insanlığın selameti için çalışmaya devam edecektir.”

'Görevimizi yapıyoruz'

Başhekimliğin yapmış olduğu yorumu değerlendiren Lütfi Çamlı ise bu tarz polemiklerin içine girmek istemediklerini, siyasi bir amaca değil sağlık çalışanlarının haklarına hizmet ettiklerini dile getirerek şunları söyledi: “Biz bir meslek odasıyız ve meslektaşlarımızın nerede olursa olsun yaşadığı sorunlar bizim görev alanımız içindedir. Onların haklarını savunmak ve uğradıkları haksızlıklar karşısında hak arayışında bulunmak görevimiz arasındadır. Pandemi süresince gerek halkın sağlık hakkı gerekse hekimler ve sağlık çalışanlarının, sağlığı ve hakları konusunda mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu konuda meslektaşlarımızdan ve kamuoyundan yoğun bir destek ve ilgi görmekteyiz. İzmir Tabip Odası'nın bu süreçte kamuoyundaki itibarı artmış, bu konudaki güven, bizleri mutlu etmiştir. Görevlerimizi, sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz! Uygun olmayan bir üslupla yazılmış ve polemik yaratmaya çalışan bu tip beyanlara yanıt vermeyeceğiz.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Kırmızı Beyaz 4 ay önce
TTB nin tek görevi pkklı başkan seçmelerinden belli
Aklı Selim 4 ay önce
Türkiye düşmanları hepsi birleşmiş sağlıkçıları ve ülkemin kurumlarını karalamaya başladılar. ALLAH bildiği gibi yapsın bunları. Uyanık olmakta fayda var.
Ahi Evran 4 ay önce
TTBnin kendisi ve onu destekleyenler HAİNDİR. Tüm hekimlere sesleniyorum ttbye aidat öderseniz milletin çocuklarına mermi olarak geri dönecektir. Ttbye ödedoğiniz paralar Pkkya destek olarak gidecektir
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?