Başhekimlik Kapısına Uzaktan Kumandalı Merkezi Sistem ve Ses Geçirmeyen İzolasyon Maddesi Kurdurdu!

Dün doktor yanında bulunan tıbbi sekreterleri farklı birimlere görevlendirmesinin ardından peş peşe haberlere konu olan Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Hüseyin Lakadamyalı hakkında yeni iddialara ortaya atılmaya devam ediyor.

Gündem 27.04.2021, 10:51 27.04.2021, 21:57 Güler Sağlam
Başhekimlik Kapısına Uzaktan Kumandalı Merkezi Sistem ve Ses Geçirmeyen İzolasyon Maddesi Kurdurdu!

İddialara göre; 

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı'nın hekimlere ve çalışanlara randevu vermediği kapısına uzaktan kumandalı merkezi sistem kurdurduğu ve kapısını ses geçirmeyen izolasyon maddesi ile kaplattırdığı çalışanlara mesafe koyduğu ve Başhekimlik katı için Kovid nedenli ile giriş kapısına çalışan dahil işi olmayan giremez yazısı yazdırdığı ve çalışanların içeri girmesini engellediği iddia ediliyor.

Konunun basına yansıması ile uzaktan kumandalı sistemin ve yazıların kaldırıldığı iddia ediliyor.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Hastane 7. Katında bulunan Kovid servisinde dışarıdan getirilen güzellik uzmanı tarafından ücretli işlem yapıldığına, hastaneye ait malzemeleri kullanarak menfaat elde edildiğine ait video ve fotoğraf görüntülerinin idareye verilmesine rağmen işlem yapılmadığı, konunun basına yansımasının ardından soruşturma açıldığı ve konuyu ihbar eden çalışanların tehdit edildiği, görev yerlerinin değiştirildiği ve soruşturma açılarak ceza verildiği gelen iddialar arasında.

Mobinge uğrayan çalışanların hastane yöneticileri hakkında adliyeye giderek suç duyurusunda bulundukları ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne şikayet dilekçesi vermesinin üzerine müdürlüğün konu hakkında soruşturma açtığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde medyaya da yansıyan, '10 tonluk oksijen tankının ortadan kaybolduğu' iddiası, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalının tarafından yalanlanmadı. yalanlamadığı ve konudan haberdar olduğunu açıkça ifade ettiği iddialar arasında yer almaktadır.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğünün inceleme başlattığı ve Sağlık Bakanlığının da Müfettiş görevlendirerek soruşturmayı devraldığı ve incelemenin bakanlık tarafından yapıldığı, hastane yönetim toplantılarının yapılmadığı, idari ekibin kendi aralarında iletişim sorunu olduğu, hastane Başhekiminin birkaç kişi ile karar verip uyguladığı, ekibin tamamını toplamadığı da iddia ediliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
sağlıkçı 2 ay önce
il sağlık müdürüne de lazım o kapıdan :))
ANTALYA 2 ay önce
Var zaten. Sen o kapıdan hiç gecebildinmi
Bilmek 2 ay önce
Parların nerelere gittiği anlaşılıyor. Sağlık memuru krş döner alamasın sen tut kapı yaptır...
Uzman 2 ay önce
Ya antalya egitim arastirmaya ne demeli?? Yükselin yanına gitmek cumhurbaşkanlığı sarayına girmekten daha zor. 3 kapıdan geçiyorsun yüksel hazretlerinin yanına girmek için...tabi eğer beyefendi lütfederse
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?