PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başhekimin Paylaşımı Balık Baştan Kokar Dedirtti!

Başhekim Topçu'nun Facebook hesabından yaptığı ameliyathane paylaşımı sonrasında yerel gazeteler Başhekimi eleştirerek körün gözüne sokarcasına yaptığı paylaşım etik değil dediler.

Gündem 21.01.2022, 01:37 21.01.2022, 15:55 Zeynep Elmalı
Başhekimin Paylaşımı Balık Baştan Kokar Dedirtti!

Manisa Haber Ajansında yerel habere göre;

Bu sefer yazının içinde bir fotoğraf paylaşacağım normalde bu benlik değil geçen hafta ki yazım da da elimde fotoğraf olmasına rağmen paylaşmamıştım ancak bu daha mahrem bir konu olmasına rağmen bu kadar rahat ifşa edilebilir olması beni son derece rahatsız ettiği için bir istisna yapmak istedim.

Yazımın başlığında da dediğim gibi aslında çok da kasmamak lazım geldiğini sonradan fark ettim. Sonuçta balık baştan kokmuştu. Çocuğunu kırmızı plakalı makam aracı ile okula bırakan Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç’ın Üniversitenin hastanesine yani Hafsa Sultan Hastanesine Başhekim olarak atadığı Prof. Dr. İsmet Topçu’da hasta mahremiyetini hiçe sayarak sosyal medya hesabı Facebook’tan 30 Nisan 2020 tarihinde herkese açık olarak ameliyathane de bir hastanın bacağı komple batikonlanmış şekilde körün gözüne sokarcasına havaya kaldırılmış fotoğrafı rahatlıkla paylaşabiliyor.

Alanında uzmandır alanında bir numaradır Türkiye’de eşi benzeri yoktur bunlar benim için kriter değil. Kişinin önce mahremiyeti bilmesi lazım.

Şimdi soruyorum size bu fotoğrafta ki sizin bir yakınınız olsa siz hoşnut olur musunuz? Aklı başında olan kimsenin böyle bir paylaşıma izin vereceğini zannetmiyorum.

Bu paylaşım etik değildir. Bu zihniyet etik değildir. Hipokrat yemini eden bir doktorun hastasının iznini bırakın isteği dahi olsa ki olamaz hadi oldu diyelim böyle bir fotoğraf karesini mal bulmuş bağribi gibi paylaşması hiç hoş değildir.

Ama işte balık baştan bir kere kokmuş bundan sonra ne kadar tuzlasanız da bu koku çıkmaz.

Hastaların mahremiyetine kendi mahremiyeti gibi dikkat eden doktor ve yöneticilerin çoğalmasını umut ederek bundan sonra hastaneye gittiğimiz de acaba demeden doktorlara kendimizi teslim edebileceğimiz vicdanlı ve düşünceli sağlık personellerine rast gelmeniz temennisiyle.

Selam Dua ve Muhabbetle.

Kaynak: Fatih KÖSE / Manisa Haber AJANSI

Yorumlar (10)
Sağlıkçı 4 ay önce
Ne saçma bir haber plastik cerrahi yaptığı ameliyatı herşeyiyle paylaşıyor reklamını yapıyor, burda ne var batikonlu bacakmış????kesin bu yönetimi çekemeyenlerin işi, cerrahi branş hocaların instagram sayfalarına bakın bakim sonuçta hastanın özel yeri yada yüzü görünmüyor
Sağlık 4 ay önce
Hasta izni olduğu sürece hekim fotoğrafı istediği yerde paylaşabilir. Hasta fotoğrafları şu gün plastik cerrahların yaptığı gibi reklam olarak da kullanılıyor ya da hocaların kullandığı gibi ders materyali olarakta. Hekimlere nereden saldıracağınızı şaşırdınız artık. Rezil ve komik duruyorsunuz.
Cbü lü 4 ay önce
Fotonun, yani ameliyatın tarihi 30 Nisan 2020 yani pandeminin pik yaptığı, Türkiye nin kapandığı tarih. Öncelikle o tarihte Dr topçu başhekim değildi. Gerçi ne farkeder de. Sonrasında, sayın editör bu haberi buraya koyarken resmi hiç incelemedin mi. Ameliyat çift kat maske ve siperlik ile yapılıyor. Yani demek istiyor ki dr topçu, tüm Türkiye kapanmışken, kimse korkudan evinden dışarı çıkmazken, bütün devlet memurları evden çalışırken biz sağlık çalışanları hepimiz doktoruyla, hemşiresiyle teknisyeniyle görevimizin başındayız. Anlayana...
Belli ki sen anlamamış, bir takım çıkar çevrelerinin algı operasyonuna alet olmuşsun. Ayrıca sağlıkçı hakları için yaptığın o kadar haber de boşa gitmiş oldu ve sen de katılmış oldun, sağlıkçılar için hiç bir şey yapmayıp sadece alkışlayanlar kervanına...
Haber sahinine cevap 4 ay önce
Alanında çok iyiymiş işini iyi yapıyormuş kriter değilmiş arkadaşa. E madem öyle kardeşim sen getir bana ben hasta mahremiyetini korurum sözde hastaya ait bacağın gözükmemesini (belki izin aldılar) sağlarım. Ama cerrahlığım sağlık memuru seviyesinde getir sen bana . He birde sen kimsinde balık baştan kokar ithamını verebiliyorsun. Birazcık az cahil olun
hemşire 4 ay önce
bir de utanmadan bacağı turuncaya boyamışlar orası resim atölyesi mi hastanın bacağını boyuyorsunuz
Anestezi Teknikeri 4 ay önce
9 ay önce çekilmiş resmi şimdi gündeme getirerek art niyetinizi ortaya koymuşsunuz bunun üzerine yorum yapmaya bile gerek yok ama iki çift kelam edelim size.. 1) Bu paylaşım yapıldığında İsmet Topçu başhekim değildi. 2) O tarih pandeminin pik yaptığı, insanların evden çıkmaya korktuğu ve tüm memurlar evinden çalışırken o insanlar işinin başında hizmet veriyor.
hemşire nickli 4 ay önce
hemşire nickli eleman hemşire değil trollük yapıp ortalığı karıştırıyor bunun paylaşmılarına izin vermeyin
hemşire 4 ay önce
saygısızlar eğlenerek ameliyat mı yapılır o hasta yatarken ne acılar çekiyor bunları dotor bakanına gösterin o doktorları işten attırın
Kemik kimdeyse kalem ondadır. 4 ay önce
Biri ( ki muhtemelen başhekimin koltuğunda gözü olan bir meslektaşı) arpasını yemini vermiş bu gazeteci arkadaşın. Oda kendisine kemiği veren sahibini mutlu etmek için yazdıkça yazıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?