PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

'Başhekimin Odasına Sığındım' Diyen Doktor Sosyal Medya'da Viral Oldu!

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla gündem olan doktor, “Günlerce etrafıma bakarak yürüdüm, takip eden var mı diye. Şimdi bu tüketip kaçırdığınız doktoru mumla ararsınız” dedi.

Gündem 03.04.2022, 21:46 Cansu Polat
'Başhekimin Odasına Sığındım' Diyen Doktor Sosyal Medya'da Viral Oldu!

Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dermatolog olarak görev yapan Aslı Tokmak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gündem oldu. Doktor Tokmak, 539 bin kişilik şehirde, devlet hastanelerinde görev yapan tek dermatoloji doktoru olduğunu belirterek istifasının gerekçesini anlattı.

Aslı Tokmak, paylaşımında her gün 150-160 hasta baktığını, yetişemediği hastalar tarafından hakarete uğradığını ve bazı hastaların üzerine yürüdüğünü, kendisinin de kaçtığını anlattı.

“Günlerce etrafıma bakarak yürüdüm, takip eden var mı diye. Şimdi bu tüketip kaçırdığınız, istifa eden cildiye doktorunu mumla ararsınız” diyen dermatolog, “Hiçbir meslektaşım bu hakaretlere kavgalara maruz kalmamalı” diye yazdı.

Dermatolog Dr. Aslı Tokmak’ın paylaşımı şöyle:

"1 ay önce istifa ettiğim 1500 km ötedeki hastaneden bir hasta bugün çalıştığım özel kliniği aradı. ‘Buraya halen cildiyeci gelmedi, doktor hanım bizimle bir ilgilensin’ diye sitem etti. Neden istifa ettiğimi, yaşadığım travmayı bir kere daha hatırladım…Travma çünkü…

Totalde 500 bin nüfuslu bir ilde tek dermatolog olarak günde 150-160 hasta bakıp, tuvalete gidecek zamanı bile bulamayıp bir de üstüne poliklinik kapısında muayene girişi alamayan hastalar tarafından her gün hakaret yiyordum. Üstüme yürüdüler. Başhekimliğe kaçtım, peşimden orayı bastılar ‘o kadın gelecek bize bakacak isterse gelmesin bakalım!’ bağrışlarını duyup arka kapıdan kaçtım. Günlerce etrafıma bakarak yürüdüm, takip eden var mı diye. Şimdi bu tüketip kaçırdığınız, istifa eden cildiye doktorunu mumla ararsınız. Varlığımın kıymetini bilmeyene yokluğum dert olur demiştim, oldu işte. Yaşadığım travmayı ben bilirim, halen rüyamda poliklinik kapısında yaşanan kavgaları görerek korkuyla uyanıyorum. Hiçbir meslektaşım bu hakaretlere kavgalara maruz kalmamalı.

Çok severek yaptığım işime devlette çalışıyorken her gün kendimi motive ederek gidiyordum ‘İçini ferah tut aslı, eve gelebileceksin bugün’ diye. Devletin benden bakmamı istediğinden çok daha fazlasını her gün baktım. Ama karşılığında bir teşekkür bile almadığım gibi karşılığında muayene olamayan hastalardan hakaret, küfür yedim. İstifa dilekçemi işleme koyarken bile zorla kendini muayene ettirmeye çalışan bir hasta, ben istifa ettim yokum artık dediğimde ‘Nolcak bi krem yazsan be kadın, eline mi yapışır!’ dedi. Elime yapışmaz tabi, ama böyle diline dikkat etmeden, saygısızca söylersen elin kremsiz, şehrin de dermatologsuz kalır işte. İşte bugün kliniğe gelen bu telefon bunları buraya dökmeme sebep oldu, hep içime içime atmıştım. Sağlıkla kalmak ümidiyle."

Yorumlar (14)
. 2 ay önce
Biri demis hastadan korkuyor biri demis findik beyinli,siz ne ara bu kadar kötü kalpli oldunuz ya gerçekten bütün yazıyı okudunuz ve anlamadınız mı yada troll falan mısınız?Bu kadar kötü kalpli olunmaz ama.
Fındıkçı 2 ay önce
Çok doğru bir karar vermişsiniz,Allah yolunuzu açık etsin inşAllah insan muayene edebileceğin bir ortamda çalışırsınız. Cesaretinizi den dolayı sizi kutluyorum. Mevzuyu anlamadan yorum yapan fındık beyinlileride kınıyorum
Atilla 2 ay önce
İstifa etmekle doğru yapmış.
Dr 2 ay önce
En güzelini yapmışsın doktor hanım. Öyle kalırlar işte.
Müdür 2 ay önce
Gerizekalıca yorum yapanları bilerek mi yayınlıyorsun editör, Böyle yaparak sağlık camiasını da birbirine düşürdünüz, ölü soyucu gibisiniz, provokatörlere izin vermeyin lütfen.
hemşire 2 ay önce
hastalardan korkulmaz bunu da öğretemedilr mi sana nasıl hekim oldun la
hemşirrettttt 2 ay önce
sen kim doğurdu laaaaaa
Ysp :( 2 ay önce
Neyse ya doktor hanımın yerine bir suriyeli veya apartman universitesi mezunu birini bulurlar skntı yok ahahahahshhsjsjshs
niğdeli 2 ay önce
ne dediği belli değil fındık beyinli
Teknisyen 2 ay önce
Seni devlet yetiştirin halkı beğenme hemen kork kaç. Para için doktorluk yapılmaz dönerler kaldırılsın maaşlar düşürülsğn istifalar yasaklansın doktor günde 10 saat çalışsın. Askari ücret yeter doktora
Tessikyen 2 ay önce
Asgari ücrete gerek bile yok 100 Gr zeytin. 100 Gr peynire seni her gün bağırta bağırta sabah akşam Muck
yazı 2 ay önce
Türkçe yazı yazmayı öğrensen
Hett 2 ay önce
İyi olmuş istifa etmen. Sürünsünler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?