Başhekimi Özkul İddiaları Yalanladı: Durumu En Kötü Hasta Kardeşimdir!

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Özkul, sosyal medyada hakkında çıkan iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Gündem 07.05.2021, 10:46 07.05.2021, 10:49 Güler Sağlam
Başhekimi Özkul İddiaları Yalanladı: Durumu En Kötü Hasta Kardeşimdir!

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Özkul, sosyal medyada hakkında çıkan iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Özkul, yaptığı açıklamada, hastanenin bir yoğun bakım ünitesini kardeşine ayırdığı, o kata başka hasta almadığı ve girişleri kontrole bağladığı yönündeki iddiaların gerçek olmadığını aktardı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Geçen ay kardeşi Vedat Özkul'un yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla hastanenin yeni servisine yatışı yapıldığını bildiren Özkul, genel durumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alındığını ve tedavinin yoğun bakımda halen devam ettiğini belirtti.

Özkul, şöyle devam etti:

"Hastanemizde Kovid-19 için 15 yoğun bakım yatağı bulunmakta. An itibariyle 3 yoğun bakımda, serviste ise 8 hastamız mevcuttur. Yoğun bakım hastaları içinde genel durumu en kötü olan hasta Vedat Özkul'dur. Bu süre içerisinde hastanemize başvurup servis veya yoğun bakıma yatak olmadığı için alınmayan veya tedavisi yarım kalan hiç bir hasta mevcut olmadığı gibi başka bir hastaneye sevk edilen yoğun bakım hastası da olmamıştır. Kovid-19 sürecinin bu üçüncü dalgasında hastanemizde yoğun bakım servisinde, şu ana kadar yoğun bakım yatak sıkıntısı hiç olmamıştır. Mart, nisan ve mayıs aylarında yoğun bakıma yatan hasta sayısı toplam 13'tür. Sosyal medyada bazı ajansların yazdığı haberler ve yazılar tamamen asılsız ve karalama kampanyasından başka bir şey değildir."

HABERLER COM

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Aaa 2 ay önce
Kelime oyunları
Erdal 2 ay önce
Mart,Nisan,mayis ayında toplam 13 hasta mı yatmıştır. Heryerde yoğun bakımlar doluyken 3 ay boyunca bukadar hasta yatması düşündürücü?
Sessiz çoğunluk 2 ay önce
Ne oldu da bu başhekim medyayı manipüle edemez oldu. Geçmişte yaptırdığı haberler şimdi onun başına gelmeye başladı. Şu an bu ilde herşeyi tek bir el manipüle ediyor. Son bir buçuk yıl boyunca hizmete açılan tek bir yenilik, yeni hizmet birimi açılmazken durumdan memnun kalmayıp tek bir aykırı ses çıkmıyorsa bunun altında çapanoğlu vardır demektir
Abdulkadir tekin 2 ay önce
Sedat bey bir devlet adamıdır. Kardeşine Allah'tan şifa diliyorum. Başka hasta olsa o odaya alırdı. İmkan varsa kardeşini tedavi etmesinde ne sakınca var. Maksat çamur at izi kalsın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?