Başhekime Şok Suçlama: Kovid'de Çalışmayan Personele Haksız Ödeme Yapıyor!

Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliğinin ek ödeme dağıtırken kovidle mücadele etmeyen bir kısım kişilere haksız ödeme yaptığını açıklayan Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, "Başhekim çalışanlar arasındaki iş barışı bozmuş çalışanların hakkını yemiştir. " dedi.

Gündem 04.11.2020, 14:57 05.11.2020, 10:34 Güler Sağlam
Başhekime Şok Suçlama: Kovid'de Çalışmayan Personele Haksız Ödeme Yapıyor!

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, yazılı bir açıklama yaparak bir takım usulsüzlük iddialarını gündeme taşıdı. Zengin açıklamada şu ifadelere yer verdi:”Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği ek ödeme dağıtırken kovidle mücadele etmeyen bir kısım kişilere haksız ödeme yapmıştır. Çalışanlar arasındaki iş barışı bozmuş çalışanlarım hakkını yemiştir. Hastanede yetkili olan sendika yine ortada yoktur. Hastanede sizleri üye yapmanın karşılığında bazı kişilerin eşleri idareci yapılmıştır. Liyakata önem verilmemiş sadakat öne geçmiştir.”


*Doç.Dr. Hakan TİMUR - Başhekim

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

ALKIŞLIYORUZ!

“En son yayınlanan ek ödeme yönetmeliği iş barışını bozmuştur.” diyen Zengin, açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Bizi sadece alkışlamakla yetinip, taleplerimizi görmezden gelen, beklentilere cevap vermeyenleri bizde bugün alkışlarla protesto ediyoruz. Alkışlıyoruz çünkü sağlık çalışanları kırgın ve kızgın. Alkışlıyoruz çünkü hakkımız verilmediği gibi alın terimiz yok sayılıp emeğimiz heba ediliyor. Alkışlıyoruz çünkü şu şartlarda işyerlerinde huzurumuz sağlanması için her şeyin yapılması gerekirken hiçbir şey yapılmıyor. Alkışlıyoruz çünkü ayrımcılık yapılmaması gerekirken ehliyet ve liyakat yerlerde süründürülüyor. Bizim alkışlarımız umarız ilgililerin kulaklarında yankılanır. Sağlık çalışanlarının hali nedir diye merak edip çözüm üretirler.”


*Fatih Galender Zengin - Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı

ORDU OLAY

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
AcilDoktoru 1 yıl önce
Sadece orda değil birçok yerde bu böyle!
Ciddi bir denetim olursa kimlere haksız yere tavandan ek ödeme verildiği tespit edilecektir!
Enfeksiyon Hemşiresi 1 yıl önce
Ben Hastanemde enfeksiyon hemşiresi olarak görev yapıyorum Bir çok hastanede olduğu gibi kendi çalıştığım hastanede ben hariç masa başında oturanlar a Covid parası ödendi lakin en riskli birim Hemşiresi olmama rağmen 0 TL yi layık görenleri Allah’a havale ediyorum
TRUMP REİS 1 yıl önce
bastabibe iftira atılmış
hakkı 1 yıl önce
Sadece Ordu'mu?Bakanlık merkeze gönderilen listeleri doğru düzgün incelese keşke.O kadar çok haksız alan var ki
Figen 1 yıl önce
Külliyen yalan...
haksızlık 1 yıl önce
Adana'da süprevizör nöbeti tutan hemşirelere covid yoğun bakımda çalışanlar gibi tavandan ödeme yapıldı.
Liyakat 1 yıl önce
Bir sendikanın liyakatta bahsedebilmesi için kanunen hiçbir boşluğun bulunmaması varsa da hukuki mücadelenin verilmiş olması gerekir. Oysa ki sağlık sektöründe yönetici kriterleri liyakat esaslı değil, ehliyet esaslı hukuki zemine sahiptir. Birçok pozisyon için sadece lisans mezunu olmak yeterlidir. Bu ehliyettir. Oysa ki liyakat esasında eğitim, deneyim, donanım gibi kriterlere en çok haiz olan adaydan başlanılarak en az ehliyet sahibi olan adaya doğru eleme yapılır. Bugün yönetici atamalarında doktora egitimi ile lisans eğitiminin, 25 yıl deneyim ile 8 yıllık deneyimin kanunen hiçbir farkı yoktur. Ayrıca duyuru yapılmaması, başvuru açılmaması, herhangi eleyici bir sınavın dahi olmaması Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır. Sağlık yöneticiliği hem stratejik hemde teknik bilgi gerektirir. Bir hekimin çok iyi bir cerrah olması onun iyi bir yönetici olmasını da sağlamaz. Bu sebeple teknik eğitimi içeren diplomaların stratejik donanım getirmeyeceği açıktır. Ancak yönetim kademeleri için teknik bilgi sahibi bir mesleğe fırsat verilir iken diğerlerine verilmemesi de fırsat eşitliğine aykırıdır. Bugün sağlık çalışanları mesleklerine başlarken bir kariyer planı yapamamaktadır. Oysa ki yol haritası eksik bir meslek mensubunun kendini gerçekleştirmesi beklenmektedir. Kendini gerçekleştirme en temel insan gereksinimidir. Meslekte 20 yıl devam edip başladığı noktadan bir arpa boyu yol almasına fırsat verilmeyen çalışanların performansı da arttirilamaz.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?