Başhekimden İlginç Uygulama: İmza Yoksa Soruşturma Var!

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsle mücadelesi devam ederken Tire Devlet Hastanesi’nde dikkat çeken bir uygulama başlatıldı. Başhekim Op.Dr. Fatih Hayali sabah ve akşam hastaneye gelerek evrak imzalamasını istedi. Uygulamaya birçok sağlık çalışanının tepki gösterdiği öğrenildi.

Gündem 07.12.2020, 08:53 07.12.2020, 20:29 Güler Sağlam
Başhekimden İlginç Uygulama: İmza Yoksa Soruşturma Var!

Koronavirüsle mücadelede en ön sıralarda yer alan sağlık çalışanlarının çalışmaları devam ederken İzmir’in Tire İlçesi’nde dikkat çeken bir uygulama hayata geçti. Hastane Başhekimi Op. Dr. Fatih Hayali örneğine az rastlanır bir uygulama ile “evrak imzalama” yöntemi getirdi. Hekimlere imza föyü açan ve herkesin sabah saat 08:00 ile 08:30 arasında sabah imzası, saat 16:00 ile 16:30 arasında ise akşam imzası atmasını istedi. Tüm hekimleri uzmanlar dahil hastaneye çağıran başhekim imzaları aksatan ve belirlenen saatlerde gelmeyenler hakkında idari soruşturma başlatacaklarını vurguladı.

TIKLAYIN

Başhekim Hayali’nin uygulamasının hekimler tarafından tepkiyle karşılandığı ifade edilirken nöbet sistemi ve izinli-raporlu zamanları da alt üst ettiği dile getirildi. 

Egeden Son Söz

Yorumlar (20)
aLİ 1 ay önce
Bu zaten Yıllardır sağlık personeli ebe hemşire memur için vardır, Doktorlarda imza atmalı işe geliyor mu gelmiyor mu belli olsun
doktooor 1 ay önce
doktorun gecesü gündüzü yokken hergün icap tutarken sesiniz çıkmaz...
opr 1 ay önce
doktorla yardımcı personeli karıştırmayın
uzm 1 ay önce
olması gereken de bu zaten uyulmazsa yaptırım gerekli
reel 1 ay önce
bu uygulama doktora yapılınca haber oluyor. bizden senelerce isteniyor unutursan da kırmızı kalemle soru işareti basıyorlar. ama söz konusu dr olunca haber oluyor.
Uzmm 1 ay önce
Sanırım sizde de bazı kompleksler var bu kadar ego tatmin etmeye ihtiyaç duyuyorsanız????
Burak 1 ay önce
Yerinde bir uygulama. Siz ne istiyorsunuz herkes işini savsaklayıp kaçsın mı ?
Burak 1 ay önce
Senin başhekimin yanlış yapıyor diye çalışma saatleri iptal mi olsun. Herkes istediği saatte mi gidip gelsin amacınız ne ?
Svl 1 ay önce
Kaç tane başhekim ne iş yapıyor acaba.. imzaya gidersin bulamazsın.. konuşmaya gidersin bugün git yarın gel.. yaptıkları birşey yok anca 3 dk erken geldin 1 dk erken çıktın bunları takip ederler çünkü başka işi yok.. kendisine yalaka olanlara da aynı uygulama var mı acaba..
neşe 1 ay önce
Hastaneye çağırdı ne demek? Başhekim giriş ve çıkışta devam takip föyünü imzalamalarını tabiki isteyecek. Zaten hastane giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi gerekmiyor mu? İzin rapor zaten sistemden görünüyor. Geç gelip erkenden kaçanlar dert etmiştir. Covid varken hepimiz aynı dosyaya dokunuyoruz hbys üzerinden kart basalım diye itiraz etseler mantıklı olabilirdi :)
Uzzmmnn 1 ay önce
Çoğunda aşağılık kompleksi olduğundan ego tatmin etmeye çalışıyorlar.. klasik başhekimcilik oynama
BİR DE KAĞITSIZ HASTANE OLACAK 1 ay önce
Bu hastane kagitsiz hastane pandemi doneminde herkesin dokundugu imza kagidina ve kalemine dokunacaklar. Sirf bu yuzden covid olanlar bile var. Digital hastane unvanini geri alsinlar.
remazen 1 ay önce
bilim insanları boş işlerlen uğraşmamalı-pandemi ye yoğunlaşıp çözümler üretmeli. başhekim başka işin mi yok?
dr 1 ay önce
her memurun yapması gereken bir iş dir günlük imza atmak ünvanı ne olursa olsun ister hemşire ister Dr isterse de Uz.Dr.
Bu yazıyı haber yapan admin doktormu acaba yada başhekimi hedef göstermek için mi yaptınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?