PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başhekimden İdarecilere Özel Uygulamalar

İzmir Eğitim Diş Hastanesi Başhekimin idarede görev yapanlara yönelik özel yeni uygulamalar getirdiğini iddia eden çalışanlar, önce idari bölüme girişlerin şifreli kapıyla sınırlandırıldığı daha sonra ise otoparkta bilinen bir yerin de zincirlerle idarecilere ayrıldığını öne sürdüler.

Gündem 28.11.2022, 19:59 Cansu Polat
Başhekimden İdarecilere Özel Uygulamalar

İzmir Eğitim Diş Hastanesi Başhekimliğine birkaç ay önce ataması yapılan Dt. Tibet Şule Arpraz’ın hastanede hayata geçirdiği özel uygulamalar çalışanların tepkisini topladı.

Çalışanların iddiasına göre; Başhekim Arpaz, koltuğa oturur oturmaz önce idari bölüme şifreli kapı yaptırarak idari bölüme girişleri sınırlandırdı. Ardından sağlık personellerinin kullandığı otoparkta yaklaşık 20 araçlık yeri de zincirlerle kapatarak sadece 3-4 aracın park etmesi için ayırdığını öne sürdüler.

Sağlık personellerine ait olan bir otoparkın kamu kurumlarında İTA Amirlerinin makam araçları ve resmi araçları için yer ayrılması gerekirken kendisine ve idarecilere özel otopark yeri ayrılması eleştirilere neden oldu.

20 aracın park edebileceği alana sadece 3-4 tane aracın park edilmesi ise kabul edilemez bulundu.

Eğitim Diş Hastanesi’nde çalışan bir personel ise aracıyla otoparktaki üst katlara çıkamadığını belirterek, “Otoparkın zemininin demir olması beni korkutuyor. Çoğu zaman güvenlikçi arkadaşlara rica ediyorum. Böyle bir uygulamaya ne gerek var? Anlamıyorum. Zaten alt katta idarecilerin ve iki adet resmi aracın yeri ayrıydı” diye konuştu.

Yorumlar (9)
Cevat kelle 2 ay önce
Mezarlarınada zincir çektirirler :)
hemşire 2 ay önce
chp gelince göreceksiniz doktora verilen ayrıcalıkların hepsi tek tek alinizden alacaksınız siz de normal sağlık emekçisisiniz bizim gibi bunu kafanıza yerleştireceğiz
selim ileri 2 ay önce
öyle olursa zinciri kapıya çekerler.
Vatan 2 ay önce
Sen olayı anlamamıssın idare diyor idarede 20hemşire varsa 3hekim vardır yani sen onu hemşirelere sor hangi hastanede müdür müdür yardımcısı bilgi işlem evrak özlük mutemetlikte hekim çalıştığını gördün aynı şey sendikalar içinde geçerli konuşup duruyorsun ama boş
Düşünüyorum 2 ay önce
Gaziantep üniversitesi hocalar için yapılan kapalı otopark gelip görün önce bunlar devede kulak
Dünyada yakında büyük bir kaos çıkacak ve sorun bu ayrımcılık yüzünden başlayacaktır.
Emin olun
srd 2 ay önce
Vay arkadaş, Sabah uyandığında bugün sağlık idarecileri ile ilgili ne yazsam diye uyanıyor, bu nasıl bir düşmanlık nasıl bir algı yaratma hevesidir.
asabi 2 ay önce
alanya adsm başhekin ve müdür kurumun acil ihtiyaçları için ödenen paradan kendilerine özel otopark yaptırdı. müdürlüğünün bakanlığının haberi olmasına rağmen göz yumuldu.
onurlu vatandaş 2 ay önce
yediniz Akpartiyi. koltuktukta tutmanın sonu!
Da 2 ay önce
Ben kapısı olmayan bir başhekim görmedim. Hiçbir zaman personele kapısını kapatmayan biridir. Hastalar içeride toplantı olup olmadığını bile önemsemeden paldır küldür odaya dalıyor. Engel olunamıyor. Kendinize saygısızlık hşssetmiyorsunuz bir derdinizi anlatırken adamın odaya dalmasını öylemi? Park yeri hakkında bilgim yok. Destursuz insan toplumu içinde her hak var mıdır?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.