Başhekim Yardımcısının Personeli Taciz İddiasına Valilik İnceleme Başlattı!

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim yardımcısının kadın çalışanları taciz ettiği iddiası sonrasında Valilik inceleme başlattı.

Gündem 27.10.2021, 10:40 Zeynep Elmalı
Başhekim Yardımcısının Personeli Taciz İddiasına Valilik İnceleme Başlattı!

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısının kadın sağlık personellerini taciz ettiği iddia edildi. Şanlıurfa Valiliği’nin de söz konusu iddia ile ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden konuyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Urfa Pusula'da yer alan haber;

Şanlıurfa’da kadın sağlık çalışanlarına yönelik bir taciz iddiası gündeme geldi. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir başhekim yardımcısının kadın sağlık çalışanlarına yönelik taciz iddiasına gündeme getiren Adalet Bodur, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, konunun Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından incelenmesini talep etti.

Taciz iddialarına yönelik çok sayıda mesajın kendisine geldiğini kaydeden Bodur, “Sayın Şanlıurfa Valisi @Abdullah_Erin47 ;Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesi başhekim yardımcısı adını da yazdılar, Yüzlerce mesaj aldım özellikle bayan sağlıkçılardan Bu adam bayan sağlık çalışanlarını taciz ediyormuş Lütfen inceleyin Teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Cemil 1 ay önce
Tüm kamu kurumlarda yaşlılar sayesinde işlerde yürümüyor ülke geriye gidiyor iş yapmıyorlar verilen aylıkları az diyorlar bunlara aylık 1000tl bile verilmez bunlar milleti sömürmeye başlamışlar bunlar Türk gençlerin geleceğini çalan beyni sulanmış kişiler
Önce tesettür 1 ay önce
Şu sağlık persineli haber reklamında oynayan, sunan bayan illa böyle dekolte mi olması gerekir....sonra da taciz haberleri çoğalıyor...!insaf.
Yaşam biçimine saygı 1 ay önce
Bu nasıl bir yorum! Önce tesettür diye. Başlık atıp insanlara dayatma yapma hakkını nasıl görüyorsunuz kendinizde! Size ne bir insanın yaşam biçiminden! Be demek “böyle olursa taciz haberleri çoğalır” ne demek bu yaaa!!! Bir insan sizin yaşam tarzınıza uymuyor öyle gitinmiyor diye tacizi hak ediyor mu yani! Bu nasıl sapkın çarpık bir zihniyet! Haddinizi bilin! Kim oluyorsunuz da siz başkalarına nasıl gitinmesi getektiğini söylüyorsunuz! Başörtüsünden dolayı birini küçümseyen kokuşmuş zihniyetle, açık olduğu için bir kadına tacizi hak ettiğini söyleyen zihniyetin birbirinden darkı yok! Bırakın isteyen başörtüsünü taksın, isteyen takmasın. Siz bu ülkeye topluma en büyük zararı veren, cinsiyetçi, ayrımcı tiplersiniz! Her şeyden önce ahlaka ihtiyacınız var! Yaptığın yorumda bir sürü suç unsuru var! Bu nasıl cahillik, kendini bilmezlik!
hemşire 1 ay önce
sağlık bakanına gösterin hekimlerin bu olayları da iyice fazla oldu
Tacizciler ve onları koruyanlar görevden alınmalı 1 ay önce
Avcılar Murat Kölük eski başhekimi ve müdürüde taciz olaylarını örtbas etmişti. Tacizciyi korumuştu.duyulmadıktan sonra kimsenin umrunda değil. Tacizciyi koruyan Müdür hala başka kurumda müdürlüğe devam ediyor.
CovidAcil 1 ay önce
Doktor Bakanina gosterin bu haberi!
5
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?