Başhekim Yardımcısı Hastane Tabelasından Rahatsız Olunca İl Karıştı!

Yerel basına yansıyan haberlere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan ve Tıp Fakültesi de kurularak desteklenen Malatya Turgut Özal Üniversitesinin AK Parti tarafından atanan yöneticiler tarafından yıpratılmayı çalışması ise dikkat çekiyor denildi.

Gündem 13.11.2020, 21:31 13.11.2020, 21:39 Güler Sağlam
Başhekim Yardımcısı Hastane Tabelasından Rahatsız Olunca İl Karıştı!

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili imzası ile basına açıklama gönderen Uzm. Dr. Leman Acun Delen, hastanede Malatya Turgut Özal Üniversitesi isminden rahatsızlık duyarak, hastane isminin bundan sonra Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak kullanılmasını istedi.


*Leman Acun DELEN - Başhekim Yardımcısı

İlk açıklamada ismini kullanan ardından da ikinci açıklamada ismini sildiren gönderen Uzm. Dr. Leman Acun Delen’in Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli akademisyenlerin hastanede göreve başladıklarına dair haberlerin kamuoyunda duyulmasının ardından basın açıklaması yapmış olması manidar bulundu.

Ankara’da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin ortaklaşa kullandığı Sağlık Bakanlığına ait hastanelerdeki ortak isimler kullanılmaya devam ederken, yine Adana, Samsun başta olmak üzere bir çok ilde hastanelerde de üniversitelerle ortak isim kullanılması devam ederken, Uzm. Dr. Leman Acun Delen’in “Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastaneler, Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezleri İle Hastanelerin Bazı Bölümlerine Ad Verilmesi Ve Tabela Esasları Hakkında Yönerge” hükümleri doğrultusunda sağlık tesisi adının güncellenmesi nedeniyle hastanemizin ismi T.C. Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescil edilmiştir” ifadeleri dikkat çekti. Söz konusu yönetmenlikte tabelanın nereye ve nasıl asılacağına dair esaslar belirtiliyor.

TIKLAYIN

Bu arada, Malatya Turgut Özal Üniversitesi ise resmi bültenlerinde hastane ismini Sağlık Bakanlığı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak kullanıyor.

Başhekim Yardımcısı Protokolü okumamış!.. Sağlık müdürü suspus

Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili imzası ile açıklama yapan, ardından açıklamasındaki imzasını geri çeken Uzm. Dr. Leman Acun Delen’in bağlı bulunduğu Sağlık Bakanlığının Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Hukuk Ve Mevzuat Dairesi Başkanlığı’nı yayımlamış olduğu yönetmelik ve protokol örneğini okumadığı da ortaya çıktı.

“Sağlık Bakanlığı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” isminden rahatsızlık duyarak açıklama yaparak, ““Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastaneler, Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezleri İle Hastanelerin Bazı Bölümlerine Ad Verilmesi Ve Tabela Esasları Hakkında Yönerge” hükümleri doğrultusunda sağlık tesisi adının güncellenmesi nedeniyle hastanemizin ismi T.C. Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescil edilmiştir” diyen ve başhekim Vekili imzasını kullanan Uzm. Dr. Leman Acun Delen’in bulunduğu Sağlık Bakanlığının Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Hukuk Ve Mevzuat Dairesi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde, “https://khgmhukukvemevzuatdb.saglik.gov.tr/TR,65582/birlikte-kullanim-yonetmeligi-ve-birlikte-kullanim-protokolu-yayimlandi.html” “Birlikte Kullanım Yönetmeliği ve Birlikte Kullanım Protokolü Yayımlandı” başlığı ile verilen bölümde “Sağlık Bakanlığına Ait Kurum ve Kuruluşlar İle Devlet Üniversitelerinin İlgili Birimlerinin Birlikte Kullanımı İle İşbirliği Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” ile “Sağlık Bakanlığı İle Üniversitesi Rektörlüğü Arasında Birlikte Kullanım Protokolü” adlı iki ayrı belge sunuluyor.

PROTOKOLDA NELER YAZIYOR

“Sağlık Bakanlığı İle  Üniversitesi Rektörlüğü Arasında Birlikte Kullanım Protokolü” adlı örnek tip belgenin “İKİNCİ BÖLÜM” de “Yönetim, Organizasyon ve Planlama ile Sağlık Tesisinin İşletilmesi ve Nöbet Hizmetleri. Yönetim, organizasyon ve planlama esasları” başlıklı 6. Maddinin 1 ve 2. Bentleri şu şekilde; “MADDE 6- (1) Birlikte kullanımdaki sağlık tesisinde, tesisin hangi üniversiteler ile birlikte kullanımda olduğunu belirten tabela/logo bulundurulur. (2) Bu protokol kapsamındaki sağlık tesisi, Bakanlık için eğitim ve araştırma hastanesi, üniversite için ise üniversite hastanesi olarak kabul edilir.”

YENİ HABER MALATYA

Yorumlar (17)
ahmet 2 hafta önce
Bu kim ya,alınsın bu görevden
Turgut Özal 2 hafta önce
Hemen alın görevden hiç bekletmen sanane hastanenin isminden hanfendi işini yap covıdle savaş.
Fatih Büyüktaş 2 hafta önce
Şu vasıfsıza o koltuğu kim emanet etmiş?
Hakkıiiii 2 hafta önce
Bu hanim efendiden yonetici olmaz isimle cisimle personelle ugrajandan
Malatya 44 2 hafta önce
Bu kadının personele ettiği zulmü, hakareti ve mobingi o hastanede çalışanlar bilir. Ego tavan. Yazık AKP ye. Yerelde düzgün insanmı bulamadınız. Yazıklar olsun elim kırılsın ki oy verdim. Başhekim yok.Tas kayıp. Atını koşturuyor zaten.covitle mücadele ettiğimiz yetmiyormuş gibi, bide hanfendi nin egosuyla uğraşıyoruz. Yazık malatyama. Sağlık müdürü acilen görevden el çektirmeli bu sağlıkçı düşmanı başhekim yardımcısını
malatyalı ihtiyar 2 hafta önce
bu kadını görevden alın özal düşmanından memlekere fayda gelmeeez
44 genclik 2 hafta önce
Başhekim ve il saglikmudurlugu insiyatif almalı ve gerekeni yapmalı...seyirci kalmamalı...
Narkoz 2 hafta önce
Haber sitessine çok teşekkürler... Biz sadece bize ızdırap oluyor sanıyorduk ...sevindik bu haberi görünce...
Arzu 2 hafta önce
Bu şekilde habercilik mi yaptığınızı düşünüyorsunuz, kişileri hedef gösteren ve fındık kabuğunu doldurmayacak millete hiç bir faydası olmayan tartışma konusu açarak çığır atladınız ????????????
cok biliyosun ya :)) 2 hafta önce
aynen katılıyorum anca kişileri kötülesinler kendi kontrollerindeki adamlara laf etmezler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?