Başhekim: Siz Doktorlar Hemşirelerin Komutanısınız, Emredeceksiniz, Yapacaklar!

İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım tarafından hastane whatsapp grubunda kullanılan ifadeler pandemi kahramanı sağlık personellerinin nasıl bir idareci bakış açısıyla yönetildiğini gözler önüne serdi.

Gündem 06.01.2021, 14:38 06.01.2021, 23:32 Güler Sağlam
Başhekim: Siz Doktorlar Hemşirelerin Komutanısınız, Emredeceksiniz, Yapacaklar!

Whatsapp İhbar Hattına gelen mesajlarda, iddialara göre İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesinde son yılların en ilginç mobing olayı yaşanıyor. 

Tepkilerin Odağındaki Başhekim İstifa Etti! haberi için tıklayınız

Hemşireleri Rencide Eden Başhekim Doğan Yıldırım Hakkında Soruşturma Açıldı haberi için tıklayınız

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Doğan Yıldırım, Whatsapp grubundan hastane doktorlarını hemşirelere karşı nasıl davranmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Başhekim Yıldırım, "Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız., arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar, hastaların battaniyesi eksik, çarşafı yırtık, yastığı yok..." diyerek adeta hastanedeki yönetim eksikliklerini itiraf ederken mesajının devamında "Bu ne yaa, şefkat desen hiiiiiçççç yok zaten, Öküz gibi tavırlar.." diyerek hakaret etmeyide ihmal etmiyor.

TIKLAYIN

İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekiminin tüm doktorlara hitaben yazdığı mesajlar görenleri hayretler içerisinde bırakıyor. Whatsapp mesajlarıyla iyice gün yüzüne çıkan çağ dışı ithamlar ve hakaretler ise buz dağının adeta görünen yüzü olduğu belirtiliyor. Yapılan uygulamalar nedeniyle sağlık çalışanlarının psikolojisi ve aile birliğinin kalmadığı da gelen iddialar arasında. 


*Uzm. Dr. Doğan Yıldırım - Başhekim

Mobil Uygulamamızı indirerek sağlık personeli haberlerini telefonunuzdan takip edebilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

Diğer yandan whatsapp haber hattımıza gelen mesajlarda hemşireler ve sağlık çalışanları olarak iznimiz yok, rapor alamıyoruz, rapor alsak da kabul görmüyor, tam bir baskı içerisinde çalışıyoruz. Böyle bir yönetim anlayışı içerisinde olan idareciyle hastanede hizmet verilmesi ve yapılması mümkün olmuyor. Biz hastane çalışanları olarak artık son noktaya geldik. gibi şikayetler de dile getirildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (116)
Prof.hemşire 5 ay önce
Kendini komutan zanneden egomanya,
Unutma ki yoğun bakımda göreceğin son yüz belki de bir hemşirenin yüzü olacak ,hayatının herhangi bir döneminde yine bir hemsireyle göz göze olacaksın. Şimdi bi daha düşün.
bir hastahanede hemşirenin yüzü gülmüyorsa sizin eserinizdir .Bakım hizmetini veremiyorsa yüklediğiniz hekim işleri ve sekreter işleri sebebiyledir.
Hemşire 5 ay önce
Hemşirelere öküz sıfatını yakıştıran başhekim,asıl ö** sensin diyeceğim ama ök*** hakaret olur
Cahile ! 5 ay önce
Hemşirelik, ayrı bir bilim dalıdır. Kimse kimsenin amiri değildir!
Finike personel 5 ay önce
Ezik başhekim
lab.tek 5 ay önce
koççum başhekimim. geleceğin polath alemdar'ı:))))))))))
Ömer 5 ay önce
Asıl kompleks bunun altında art niyet aramak,hekim hemşirenin amiridir bu kadar net
Hemşire 5 ay önce
Bir covid hastasıyla ortalama 1 saat geçiriyoruz. Komutanlar watsapptan yazmayı bırakıp hastalara bir dokunsa bari. Başhekimi saymiyorjm bile odasından çıkmıyor. Watsapptan lab sonucu , radyoloji görüntüsüne göre ve hemşirenin bilgilendirmesi ne göre tedavi yazan komutanlar mi. Yakında sahada büyük sorunlar çıkacaktır hekim taviari ve diğer çalışanlar içinde
Mustafa 5 ay önce
Başhekim görevden alınmalı, ilkel çağlara döndük resmen!
Hemşire 5 ay önce
Cehennem ol . Sizin gibiler yüzünden çalışma sevkimiz kırılıyor. Unutma senin torpilin ile degil çalışarak kazanarak atandık biz hemşireler.
ali 5 ay önce
battaniye yastık almak falan hekimin görevi değil ki ama
Kemal 5 ay önce
Başhekim bey yürek yemiş
Zeki 5 ay önce
Yürek yememiş aklını peynir ekmekle yemiş. Komutanlık yapmak istiyorsa askere gitsin.
ahmet 5 ay önce
arkasında kimler vardır acaba böyle kişiliksiz rezil insanların
Serdar 5 ay önce
Bu gibi egoistleri liyakata bakmadan yönetici yapıyorlar onlarda köyden indim şehre cehaletiyle kendini bı halt zannediyor.. Bu adam çocukluğunda muhtemelen hep silik asosyal oyun dışı bırakılan olmuş burada komutancılık oynamak ister biraz oyuncak alsın hemşire arkadaşlar buna kazasker olsun oyunda biraz avunur kuzum
Hemsireler 5 ay önce
Doktorlar hemsireler in ne amiridir ne komutanı burası askeriye mi hınzır sen tercihini yapmışsın doktor olmuşsun ben tercihimi yaptım üniversitesi mi okudum hemşire olmuşum bu senin benden üstün yada amirim olduğu ispatlamak yazarsın ordurunu o kadar gerisine karışamazsin hemşirelerin ve diğer sağlık personelinin amiri sağlık bakım hizmetleri müdürüdür sen önce yönetmenliği öğren
Tabiki Samet 5 ay önce
Hastanede üst makam başhekimdir saglık bakım hizmetleri onun altındadır. Başhekim söylediklerinde haklıdır lafa gelince çok iş işe gelince kaç
ali mert 5 ay önce
Yanlışın var, yoğun bakımdaki tüm işlerden hekim sorumludur,hemşirede yaptığı işlerden hekime karşı sorumludur..
Hemşire candır 5 ay önce
Komutancılık oynamak isteyen silahlı kuvvetlere girer .sen yanlış yerdesin canım yolu şaşırmışsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?